LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Urodziny z orkiestrą

0

Mieszkańcy Lęborka w ostatnią niedzielę sierpnia pożegnali wakacje w rytmie orkiestr dętych. Wydarzeniu towarzyszyły obchody drugiej rocznicy powstania Fundacji Lęborskie Hospicjum Stacjonarne.

Lęborczanie żegnali wakacje z orkiestrami dętymi, które wzięły udział w ogólnopolskim przeglądzie tych form muzykowania. Tego dnia barwny korowód zespołów pod batutą Wiesławy Wojciechowicz przemaszerował główną ulicą miasta. Pochód wpisał się jednocześnie w obchody związane z kolejnym rokiem funkcjonowania Fundacji Lęborskie Hospicjum Stacjonarne.

Lęborskie Hospicjum Stacjonarne jest bliskie mojemu sercu, ponieważ jestem w tej grupie inicjatywnej – mówi Wiesława Wojciechowicz, tamburmajor Orkiestry Dętej „Ziemia Lęborska”. – Razem z Agatą, Małgosią i pozostałymi siostrami Raczyńskimi usiadłyśmy w sali orkiestrowej i tak to się zaczęło. Przyjemnie, że możemy połączyć przegląd orkiestr z tak szczytną inicjatywą.

Planowane działania przez Fundację Lęborskie Hospicjum Stacjonarne są chętnie wspierane przez mieszkańców Lęborka i jego okolic.

Głównym celem fundacji jest budowa hospicjum stacjonarnego w naszym powiecie – mówi Agata Kozyr, prezes fundacji Lęborskie Hospicjum Stacjonarne. – Przez te dwa lata pracowaliśmy nad zaszczepieniem w świadomości społeczeństwa tej idei. Wymiernym efektem jest to, że zgłosili się prywatni darczyńcy, którzy ofiarowali nam piękny teren pod budowę hospicjum. Jeszcze nie mamy w ręku aktu notarialnego, ale już trwają procedury administracyjne. To jest piękny teren pod lasem, niedaleko Lęborka.

Ideę budowy hospicjum wspiera jak może, między innymi, senator Kazimierz Kleina. Parlamentarzysta ma nadzieję, że ta placówka szybko powstanie.

Uroczystość rocznicową kontynuowano przy stoisku fundacji na lęborskim placu Pokoju. (opr. rkh)

Skomentuj