LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Rewitalizacja w pigułce

0

Włodarze zaprezentowali kolejną plenerową wystawę obrazującą przyszłe efekty rewitalizacji w Słupsku. Prezentację można oglądać na ulicy Nowobramskiej.

Wystawa na ulicy Nowobramskiej pokazuje najciekawsze inwestycje, które są lub będą realizowane w ramach rewitalizacji miasta. Postępy niektóry prac można już oglądać w rzeczywistości, jak w wypadku remontu ulicy Długiej czy budowy nowej siedziby teatru przy Lutosławskiego.

Plansze będą się zmieniały. Chcemy, aby mieszkańcy byli na bieżąco informowani, ponieważ mamy takie poczucie, że o tej rewitalizacji to pewnie słyszeli, ale nie do końca wiedzą, co się będzie działo – mówi Robert Biedroń, prezydent Słupska. – Dlatego zależy nam, aby ta informacja była na bieżąco. Wkrótce pojawią się plansze dotyczące tego, co działo się będzie na Starym Rynku. Już 1-2 października odbędzie się posiedzenie komisji, która zaopiniuje projekty i przystąpimy już wtedy do prac budowlanych. I to też chcemy pokazać na tej wystawie.

Na wystawie będzie można znaleźć informacje, z jakich środków realizowane są poszczególne inwestycje. Zadania finansowane są zarówno z miejskiego budżetu, jak i z funduszy europejskich. W ramach różnych etapów rewitalizacji wymienione zostaną na przykład oświetlenie uliczne i nawierzchnie chodników.

Wystawa przedstawia oczywiście tylko wycinek procesu rewitalizacji, ponieważ to tylko kilkanaście plansz, dlatego zachęcamy mieszkańców, aby studiowali gminny program rewitalizacji, zwłaszcza zainteresowanych tym, czy ich chodnik będzie wymieniony, czy ich ulica będzie miała nową nawierzchnię – mówi Justyna Pluta z Wydziału Zarządzania Funduszami Zewnętrznymi UM w Słupsku. – W gminnym programie ujęliśmy kilkadziesiąt przedsięwzięć, czy to o charakterze infrastrukturalnym, czy społecznym, a w najbliższym czasie planujemy jeszcze aktualizację. Dojdzie trochę chodników, programów szybkiego remontu, związanych z szybką wymianą nawierzchni – np. na ulicy Jaracza czy Tuwima, co w tej chwili się dzieje.

Magistrat w Słupsku na projekty związane z rewitalizacją zamierza wydać łącznie 330 milionów złotych. (opr. jwb)

Skomentuj