LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Budowlanka na sportowo

1

Nowe boisko sportowe przy Zespole Szkół Budowlanych będą mieli uczniowie w zbliżającym się roku szkolnym. Obiekt wybudowany za 400 tysięcy złotych zapewnia wysoką funkcjonalność oraz bezpieczeństwo.

Zespół Szkół Budowlanych i Kształcenia Ustawicznego w Słupsku inwestuje w sportową infrastrukturę. W te wakacje, na miejscu wysłużonego placu gry powstało nowe boisko, które z pewnością przyciągnie uczniów na lekcje wuefu. Nawierzchnię asfaltową zastąpił komfortowy i bezpieczny tartan, a wokół pojawiły się bramki, kosze i siatki. Poprzednie boisko – informuje Jolanta Kapiszka, dyrektorka Zespołu Szkół Budowlanych i Kształcenia Ustawicznego – było boiskiem asfaltowym, którego stan techniczny był bardzo zły. Z tego też względu nie było ono dopuszczone do użytku przez uczniów.

Teraz możemy już pochwalić się pięknym boiskiem wielofunkcyjnym, które będzie użytkowane przez młodzież od 3 września, po rozpoczęciu roku szkolnego. Można na nim grać w siatkówkę, koszykówkę, piłkę ręczną, tenisa oraz korzystać z innych form wychowania fizycznego – mówi dyrektor placówki.

Boisko na razie będzie służyć jedynie uczniom, ale szkoła myśli o tym, aby w przyszłości obiekt udostępnić także okolicznym mieszkańcom. Wcześniej – w poprzednim roku szkolnym – Budowlanka wyremontowała także starą halę sportową, w której wymieniono parkiet oraz odnowiono szatnie i sanitariaty. Inwestycje w całości zostały wykonane za środki przyznane na ten cel z budżetu miasta. (opr. jwb)

Dyskusja1 komentarz

  1. Jak był składany projekt boiska było pięknie napisane – ” wychodząc na przeciw potrzebom lokalnej społeczności zakładamy ogólny, całodobowy dostęp do planowanej inwestycji”! A teraz lokalna społeczność czyli dzieci mogą tylko popatrzeć na boisko przez płot! Wszyscy pięknie obiecują a później nawet dzieci oszukują!

Skomentuj