LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Estetyczniej i bezpieczniej

0

Ulica Czołgistów zmieniła swój wygląd. Powstały na niej nowe miejsca postojowe, przedszkole zyskało estetyczne ogrodzenie, a skrzyżowanie z ulicą 1 Maja wzbogacone zostało o bezpieczne przejście dla pieszych.

Przez z górą miesiącem informowaliśmy o rozpoczęciu prac modernizacyjnych na ulicy Czołgistów. Ich finał, jak zapowiadał wiceburmistrz Marian Kurzydło, miał nastąpić jeszcze przed pierwszym dzwonkiem nowego roku szkolnego. Było to o tyle istotne, że remont tego obszaru dotyczył w dużej mierze terenu przyległego do przedszkola. Dzisiaj lęborscy urzędnicy powiadomili na swojej stronie internetowej o zakończeniu prac modernizacyjnych. W ich efekcie na ulicy Czołgistów – odcinek od ! Maja do Armii Krajowej – powstało 17 funkcjonalnych miejsc postojowych. Wygospodarowanie na nie miejsca było możliwe dzięki metrowemu przesunięciu ogrodzenia przedszkola. Sama placówka ma teraz 60 metrów estetycznego ogrodzenia z klinkierową podmurówką, bramą i furtką. Przypomnijmy, że o budowę miejsc parkingowych często prosili rodzice odwożący i odbierający dzieci z Przedszkola nr 1. W godzinach porannych i popołudniowych licznie parkujące samochody powodowały przed przedszkolem zatory i utrudnienia w ruchu. Teraz będzie nie tylko bezpieczniej, ale i estetyczniej.

Poprawiło się także bezpieczeństwo pieszych na skrzyżowaniu ulicy Czołgistów z ! Maja. Powstało tam dwuetapowe przejście z wysepką rozdzielającą ruch pojazdów.

Całość tych prac kosztowała niespełna 220 tysięcy złotych. (rkh)

Skomentuj