LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Narkotykowa niefrasobliwość

0

Lęborscy policjanci zatrzymali do kontroli samochód, którym podróżowało małżeństwo z województwa zachodniopomorskiego wraz z 8-letnią córką. Oboje dorosłych było pod wpływem środków odurzających.

Policjanci lęborskiej komendy najprawdopodobniej zapobiegli tragedii, która mogła się wydarzyć na drodze. Podczas kontroli drogowej wyeliminowali z ruchu kobietę będąca pod wpływem środków odurzających i prowadzącą samochód.

Funkcjonariusze zwrócili uwagę na dziwnie jadący samochód i zatrzymali go do kontroli – relacjonuje st. sierż. Aleksandra Ligmanowska z KPP w Lęborku. – Nerwowe zachowanie kierującej w czasie kontroli oraz jej pasażera od razu wzbudziło ich podejrzenia. Przebadali kierującą na zawartość alkoholu w organizmie. Wynik był negatywny, ale nie rozwiało to wątpliwości policjantów. Przeprowadzili jeszcze badania narkotestem i ono wykazało, że 25-latka jest pod wpływem amfetaminy lub metamfetaminy. Ponadto podczas kontroli samochodu funkcjonariusze znaleźli w pokrywie kierownicy woreczek strunowy z zawartością białego proszku, który po badaniach okazał się być amfetaminą lub extasy. Zatrzymane małżeństwo 25-latków spędziło noc w policyjnym areszcie, a obecną w samochodzie 8- letnią córkę pary z województwa zachodniopomorskiego odebrała i zaopiekowała się nią rodzina.

Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Kierowanie samochodem po użyciu środków odurzających jest przestępstwem i grozi za to utrata prawa jazdy, zakaz prowadzenia pojazdów, grzywna i kara do 2 lat więzienia. (opr. rkh)

Skomentuj