Udana inauguracja piłkarska

0

Od zwycięstwa nowy sezon 2018/2019 rozpoczęli piłkarze Gryfa Słupsk S.A. Podopieczni Grzegorza Bednarczyka pokonali na wyjeździe Wdę Lipusz 4:1.

Gryf Słupsk inaugurację rozgrywek IV ligi rozpoczął od meczu wyjazdowego do beniaminka, Wdy Lipusz. Gospodarze bez żadnych kompleksów przystąpili do meczu z Gryfem. Mimo, że Wda to absolutny beniaminek, ma w swoim składzie kilku dobrze znanych w regionie piłkarzy, jak chociażby napastnik Jakub Gronowski. Jednak większe ogranie i doświadczenie w IV lidze słupszczan nie pozwoliło piłkarzom Wdy na kontry.

Piłkarze z Zielonej zaaplikowali beniaminkowi cztery gole, sami tracąc jednego. Pierwszą bramkę w nowym sezonie już w 12 minucie zdobył Damian Tofil, a w 28 Łukasz Stasiak podwyższył wynik na 2:0. Do końca pierwszej połowy Gryfici już tylko kontrolowali spotkanie utrzymując wynik.

W drugiej połowie gra gospodarzy wyglądała znacznie lepiej. Dużo zaczęli grać dośrodkowaniami, licząc na rzuty wolne lub rożne. Po jednej z takich akcji w 66 minucie Błażej Troka strzelił kontaktowego gola dla Wdy Lipusz. Większe umiejętności techniczne piłkarzy Gryfa szybko ostudziły zapał i zneutralizowały dośrodkowania gospodarzy. W 79 minucie Fabian Słowiński strzelił trzecią bramkę dla słupszczan, a na 6 minut przed końcem spotkania ustalił wynik meczu na 4:1.

W tej konfrontacji dominacja podopiecznych Grzegorza Bednarczyka nie podlegała dyskusji. Gryf, który ma III-ligowe aspiracje objął przodownictwo w tabeli. Oby tak pozostało aż do zakończenia rozgrywek.

Doskonale, bo również od zwycięstwa, rozpoczął rozgrywki beniaminek IV ligi Jantar Ustka, który po bardzo emocjonującym meczu pokonał na własnym boisku Orkana Rumia 4:3. Bramki dla Jantara zdobyli Karol Czubak dwie oraz po jednej Mateusz Żebrowski i Sebastian Wasiuk.

Zawiedli niestety piłkarze Pogoni Lębork, którzy przegrali 1:3 w Kolbudach z miejscowym GKS-em.