LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Niepoczytalny kolekcjoner

0

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku umorzy śledztwo w sprawie 55-letniego gdańszczanina podejrzanego o kradzież zwłok z pomorskich cmentarzy. Podstawą jest opinia biegłych psychiatrów o niepoczytalności sprawcy w chwili popełniania czynów.

 

O zatrzymaniu przez pomorskich policjantów wówczas 54-letniego mężczyzny informowaliśmy w listopadzie zeszłego roku. Podejrzewano go o zbeszczeszczenie miejsc pochówku i kradzież szczątków ludzkich z cmentarzy w województwach pomorskim i warmińsko-pomorskim. Na podstawie materiału zgromadzonego w trakcie śledztwa – między innymi notatek zatrzymanego gdańszczanina – odnaleziono kilka worków z ludzkimi szczątkami. Każdy z nich zawierał przedmioty pozwalające ustalić miejsce kradzieży zwłok i prawdopodobną tożsamość. Do jednej z takich makabrycznych kradzieży doszło także na lęborskim cmentarzu.

Prowadząca sprawę Prokuratura Okręgowa w Gdańsku otrzymała już opinię biegłych psychiatrów. Wynika z niej, że zatrzymany Dariusz R. nie miał zdolności rozpoznawania czynu w trakcie jego popełniania. Ta opinia doprowadzi najprawdopodobniej do umorzenia śledztwa w jego sprawie i skierowania przez prokuraturę wniosku o umieszczenie go w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym.

Skomentuj