LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Teatr w budowie

0

Ratusz chwali się postępami prac przy budowie nowego obiektu teatru w miejscu starego budynku wozowni. Zakończono już etap prac ziemnych, choć nie obyło się bez małych zgrzytów.

Na placu budowy przy ulicy Lutosławskiego coraz bardziej widoczne są kształty przyszłej inwestycji, która stanie w tym miejscu. Wykonawca zakończył już wiercenie i operację posadowienia głębokich na kilkanaście metrów pali fundamentowych. Położono też instalację kanalizacji deszczowej, a obecnie trwają prace nad płytą fundamentową.

Buduje się Centrum Inicjatyw Społecznych i Artystycznych – mówi Dominik Nowak, dyrektor Nowego Teatru w Słupsku. – Budynek ten będzie służył teatrowi, ale i rewitalizacji miasta. Tak więc wszyscy z obszaru rewitalizowanego – osoby wykluczone, ale wszyscy mieszkańcy – będą mogli przyjść tutaj na zajęcia, warsztaty teatralne, artystyczne, społeczne czy inne, i na to zapraszamy już od 2020 roku.

W trakcie robót ziemnych pojawiły się małe problemy przy fundamentach od strony ściany zabytkowej wozowni. Przeszkodę udało się jednak szybko wyeliminować.

Okazało się, że projektowany fundament jest 70 centymetrów poniżej jej posadowienia, dlatego też musieliśmy tę płytę fundamentową wynieść – dokładnie o 72 centymetry – pozwalały na to warstwy posadzkowe. W tej chwili jesteśmy już na właściwej rzędnej i budujemy wzwyż – mówi Paweł Pelc, inspektor nadzoru budowlanego.

Budowa nowej siedziby teatru powinna zakończyć się w 2020 roku. Koszt inwestycji to 13,5 miliona złotych. Fundusze na realizację zadania pozyskano ze źródeł europejskich. (opr. jwb)

Skomentuj