LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Sto dni z flagą

0

Władze Lęborka zachęcają mieszkańców do ozdabiania swoich posesji narodowymi barwami. Do 11 listopada i głównych obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości pozostało już mniej niż 100 dni i dobrze byłoby, gdyby przez ten czas miasto było biało-czerwone.

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości czczona jest na wiele sposobów. W organizacje jubileuszowych przedsięwzięć włączają się organizacje pozarządowe, instytucje, a także prywatne firmy. Na tej liście nie może zabraknąć samorządów.

Na sto dni przed kulminacją rocznicowych uroczystości samorządowe władze Lęborka podjęły decyzję o wywieszeniu flag państwowych na wszystkich miejskich budynkach użyteczności publicznej. Na gmachu lęborskiego urzędu miasta zainstalowano również okolicznościowe plansze z informacją o świętowaniu rocznicy odzyskania niepodległości. Jednocześnie pojawił się apel skierowany do lęborczan. Ratusz zachęca także ich do ozdabiania domów i posesji biało-czerwonymi barwami bez czekania na dzień 11 listopada.

Akcja „Biało-czerwony Lębork” zainaugurowana została 3 sierpnia. (opr. rkh)

Skomentuj