LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Remont w podstawówkach

0

W lęborskich szkołach podstawowych prowadzone są niezbędne prace remontowe. Po wakacjach z odnowionych sal będą korzystać, między innymi dzieci uczęszczające do tak zwanej małej ósemki.

Choć jest już połowa wakacji to w lęborskich szkołach podstawowych oraz przedszkolach praca wre. Remontowane są placówki, do których od września będą uczęszczały dzieci.

To jest najlepszy okres na wykonywanie tego typu czynności – zaznacza Marian Kurzydło, wiceburmistrz Lęborka. W szkołach podstawowych są to dwa miesiące wolnego dla dzieci, ale też i dla większości pracowników. Jeżeli chodzi o przedszkola, to wygląda to trochę inaczej, bo trzy placówki pracują w lipcu, a trzy w sierpniu. Podejmujemy rożne działania remontowe, ale przede wszystkim związane z odświeżaniem, wykonaniem zaleceń przeciwpożarowych czy sanepidowskich w pionach żywieniowych, a więc kuchnia, stołówka i pomieszczenia towarzyszące. Raczej w mniejszym zakresie, ale jest to dostosowanie pomieszczeń do przepisów sanepidowskich.

Inwestycje są realizowane, między innymi w szkołach podstawowych nr 1 i 7, które przekształcono z gimnazjów. Drugi rok z kolei placówki dostosowywane są też do przyjęcia dzieci 7-letnich do klas pierwszych.

W zeszłym roku rozpoczęliśmy tam przyjmowanie dzieci do klasy pierwszej, a w tym roku jest to kolejny rocznik – mówi Marian Kurzydło. Przygotowane będą kolejne pomieszczenia dla nich niezbędne. Udało nam się w zeszłym roku przygotować i świetlicę, i stołówkę, i szatnię dla tych dzieciaczków, tak więc w tym roku pozostały tylko pomieszczenia klasowe.

W okresie letnim największy zakres zadań remontowych przewidziano w tak zwanej małej ósemce.

Postanowiliśmy w tym budynku zaadaptować jedno piętro na potrzeby szkolne – wyjaśnia wiceburmistrz. Jest to kwestia czterech sal, toalet do tych sal, szatni, instalacji elektrycznej i części kuchni, która będzie obsługiwała te dzieci. Prace postępują zgodnie z harmonogramem i jestem przekonany, że nie będzie przeszkód, aby nowy rok szkolny rozpocząć właśnie w tym miejscu.

Prace prowadzone są również przed placówkami oświatowymi. Sukcesywnie budowane lub przebudowywane są parkingi przed poszczególnymi budynkami. (opr. rkh)

Skomentuj