LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Kolizja z szynobusem

0

Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Nowa Wieś Lęborska doszło dzisiaj (10 lipca) do poważnie wyglądającego zdarzenia. Autobus szynowy zderzył się z samochodem osobowym.

We wtorek, kilka minut przed godziną 10, w powiecie lęborskim doszło do groźnego zdarzenia z udziałem autobusu szynowego i samochodu osobowego. Pojazdy zderzyły się na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Nowej Wsi Lęborskiej.

Jadący w kierunku Lęborka 68-letni mieszkaniec gminy Nowa Wieś Lęborska nie zachował należytej ostrożności przy wjeżdżaniu na przejazd, czego skutkiem było zderzenie z szynobusem jadącym z Łeby do Lęborka – poinformowała asp. sztab. Magdalena Zielke z KPP w Lęborku.

Kierowcy opla astry natychmiast udzielono pomocy. Strażacy przekazali mężczyznę służbom medycznym, które przewiozły go do szpitala.

W wyniku tego zderzenia lekkie obrażenia odniósł kierujący pojazdem osobowym – mówi st. kpt. Piotr Krzemiński, rzecznik prasowy KP PSP w Lęborku. – Żadnej z osób podróżujących szynobusem nic się nie stało. Oprócz naszej jednostki w akcji ratowniczej uczestniczyli także strażacy ochotnicy z Nowej Wsi Lęborskiej

W związku z zaistniałą sytuacją policjanci apelują do kierowców przede wszystkim o zachowanie należytej ostrożności. Asp. sztab. Magdalena Zielke przypomina wszystkim mieszkańcom powiatu lęborskiego, że w sezonie letnim jeżdżą pociągi i szynobusy do Łeby. Warto o tym pamiętać.

Co roku dochodzi do jakiegoś zdarzenia na przejazdach kolejowych. Nawet jeśli nie ma znaku „Stop” warto zatrzymać się i upewnić czy nic nie jedzie, by bezpiecznie przejechać przez ten przejazd – radzi policjantka.

Kierowcy pojazdów byli trzeźwi. Zdarzenie prawdopodobnie zostanie zakwalifikowane jako kolizja drogowa. Podczas działań ratowniczych i policyjnych na tym odcinku nowowiejskiej drogi występowały utrudnienia. Pasażerowie szynobusu skorzystali z komunikacji zastępczej. (opr. rkh)

Skomentuj