LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Pomocna czytelnia

0

Czytelnia naukowa Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lęborku oferuje pomoc w wypełnieniu wniosku o otrzymanie świadczenia „Dobry Start” na wyprawkę dla ucznia. Pracownicy czytelni zapraszają uprawnionych od lipca do września.

Osoby, które potrzebują pomocy w wypełnieniu wniosku o otrzymanie świadczenia „Dobry Start” (na wyprawkę dla ucznia) mogą liczyć na wsparcie pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lęborku. Wystarczy przyjść do siedziby lęborskiej książnicy, a dokładnie do czytelni naukowej. Bibliotekarze zapraszają nie tylko przez całe wakacje, bo od 1 lipca do końca września, w godzinach od 9 do 16.

Udzielimy wszelkich informacji dotyczących programu oraz pomożemy wypełnić wniosek, zapewnia Zofia Biskupska-Lisiecka, dyrektor placówki. Pomoc w lęborskiej bibliotece udzielana jest bezpłatnie.

Wniosek o świadczenie z programu „Dobry Start” można składać już od 1 lipca online przez stronę Ministerstwa Rodziny empatia.mrpips.gov.pl oraz przez bankowość elektroniczną. Warto przystąpić do programu wcześniej, ponieważ jest wówczas duża szansa na otrzymanie świadczenia już w sierpniu. Tradycyjną, papierową metodą będzie można wnioski składać od 1 sierpnia do 30 listopada.

Skomentuj