LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Pływalnia nieczynna

0

Pływalnia Miejska „Rafa” w Lęborku jest nieczynna z powodu przerwy technologicznej. W okresie wakacyjnym w obiekcie prowadzone są niezbędne prace remontowe oraz przeglądy konserwatorskie wszystkich urządzeń.

Wakacyjna przerwa od zajęć lekcyjnych to dokonała okazja do przeprowadzania niezbędnych napraw i remontów nie tylko w placówkach oświatowych. Od 1 lipca, podobnie jak było to w latach poprzednich, Pływalnia Miejska „Rafa” w Lęborku jest zamknięta.

W sobotę zakończyła się eksploatacja i od niedzieli już spuszczamy wodę – mówi Marian Borek, dyrektor CSiR w Lęborku. – W tym czasie przeglądane są wszystkie urządzenia, które potem przez 11 miesięcy powinny bezawaryjnie działać.

Na najbliższe tygodnie planowane jest wykonanie konkretnych prac. Wymieniane są podzespoły i inne części, uszczelniana jest sieć wodociągowa. Pod koniec przerwy technologicznej wymieniona zostanie cała automatyka systemu uzdatniania wody, co jest konieczne ze względu na nowe rygorystyczne przepisy. Malowane i odnawiane są także pomieszczenia pływalni. Wszystko po to, by 2 sierpnia można było otworzyć basen.

Amatorzy pływania mogą korzystać w czasie przerwy technologicznej miejskiej pływalni z okolicznych strzeżonych kąpielisk.(opr. rkh)

Skomentuj