LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Solidarna pomoc

0

W ubiegłym tygodniu w wyniku pożaru doszczętnie spłonął budynek przedszkola w Jarosławcu. W obiekcie trwały właśnie prace związane z kosztowną termomodernizacją, wcześniej natomiast zdążono odnowić elewację i wymienić stolarkę okienno-drzwiową. Słupsk deklaruje pomoc mieszkańcom nadmorskiej miejscowości.

Słupsk – co podkreśla prezydent Robert Biedroń – wielokrotnie solidaryzował się z sąsiednimi samorządami z Pomorza i całej Polski w sytuacjach dla nich trudnych. Tym razem ma być podobnie.

W Jarosławcu, jak państwo wiecie, spłonęło przedszkole. Ale nie było to tylko przedszkole, to także miejsce, które integrowało w Jarosławcu społeczność lokalną. Dlatego nasze miasto nie chce stać obojętnie wobec tragedii, która dotknęła nie tylko dzieci chodzące do przedszkola, ale i wszystkich mieszkańców tej gminy – mówi prezydent Słupska.

Władze samorządowe zachęcając mieszkańców Dwumiasta do wsparcia poszkodowanej w pożarze placówki. – Jarosławiec potrzebuje dzisiaj naszej solidarności – podkreśla prezydent.

Potrzeby są olbrzymie, łącznie z odnowieniem wyposażenia dla przedszkolaków. Pomoc indywidualnie deklaruje Robert Biedroń, ale i wsparcie w odbudowie zniszczonego majątku zapowiadają jednostki samorządowe.

Chcemy zebrać dla dzieci z przedszkola w Jarosławcu razem z usteckim CIS-em podstawowe rzeczy, przydatne do codziennej pracy z dziećmi – mówi Klaudiusz Dyjas, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Słupsku. – Chodzi o materiały plastyczne, gry, zabawki oraz książki. Przypominamy, że są to dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Prośba jest taka, aby zabawki, jeśli chcemy je dostarczyć, były z atestem.

Rzeczy dla przedszkola w Jarosławcu można przynosić do Centrum Integracji Społecznej przy ulicy Wyszyńskiego w Ustce lub do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie przy ulicy Słonecznej 15d w Słupsku. Możliwy jest także odbiór przekazanych darów bezpośrednio od ofiarodawców po uzgodnieniu terminu z MOPR-em. Pierwszy transport z pomocą dla pogorzelców wyruszy w poniedziałek, 2 lipca. (jwb)

Skomentuj