LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Redar bliski mistrzostwa

0

Kończą się rozgrywki Słupsk Extraliga.pl sezonu 2017/2018. Przed wielką szansą zdobycia mistrzostwa staje drużyna Dariusza Diakowskiego Redar Słupsk.

Na trzy kolejki przed zakończeniem rozgrywek Słupsk Extraliga.pl można już wstępnie dokonać małego podsumowania. W czołówce znajdują się trzy zespoły: Redar, który po raz pierwszy w historii ma szansę wywalczyć zwycięski tytuł, oraz MM Logistics i ZKS Komnino.

Bez wątpienia jako hit 19. kolejki Słupsk Extraliga.pl zapowiadał się mecz pomiędzy zespołami lidera tabeli Redarem Słupsk a trzecią drużyną ZKS Komnino. Tak się złożyło, że do meczu kolejki zarówno zespół lidera przystąpił bez swojego najlepszego zawodnika Marcela Staniszewskiego, a przeciwnicy nie mieli etatowego bramkarza. Między słupkami na boisku stanął więc Mariusz Wójtowicz. Mimo braku tych zawodników mecz od samego początku był bardzo wyrównany i pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowo. W drugiej odsłonie gra przebiegała podobnie, ale chwilami piłkarze Komnina stwarzali sobie dogodne sytuacje do zdobycia gola, jednak bramkarz Bartłomiej Wojtanowski uchronił drużynę Redara przed utratą gola. Zespół lidera od 40. minuty mógł odczuć wielką ulgę, gdy na boisku pojawił się czołowy napastnik – Marcel Staniszewski. Pomimo takiego wzmocnienia zanosiło się jednak na bezbramkowy remis. W 45. minucie szczęście w postaci rzutu karnego uśmiechnęło się do podopiecznych Dariusza Diakowskiego. Tę szansę na trzy punkty zamienił Marcel Staniszewski. Wygrana zespołu Redar przybliżyła go do mistrzostwa. Teraz wystarczy remis w kolejnym meczu, aby świętować mistrzostwo, a to gwarantuje drużynie udział w mistrzostwach Polski w Grudziądzu, które rozpoczynają się 7 lipca.

W pozostałych meczach 19 kolejki zanotowano następujące rozstrzygnięcia: Kortpol Team Słupsk wygrał 3:0 z zespołem Kuhn Transport, Klima Truck Team pokonała Kamir Team Słupsk 5:3. Największą niespodziankę kolejki sprawili bardzo nieobliczalni piłkarze KS Bruskowo, podopieczni Andrzeja Staszewskiego, którzy pokonali 6:2 faworyzowany zespół Baltic Fish Team.

Czołówka wygląda następująco: Redar Słupsk 46 punktów, Win-Pro-Burza 41 pkt., a trzecim zespołem z 34 punktami jest Baltic Fish Team. Miejsce czwarte z 30 punktami zajmuje MM Logistics Old Young, który ma do rozegrania dwa zaległe spotkania. Ten zespół ma największe szanse zajęcia najniższego miejsca podium. W klasyfikacji najlepszych strzelców z 45 bramkami prowadzi Jarosław Felisiak z Baltic Fish Team. Miejsce drugie i 38 bramek ma na swoim koncie Krzysztof Kozłowski (Redar Słupsk).