LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Charytatywnie w Ósemce

0

W Szkole Podstawowej nr 8 w Lęborku odbył się koncert charytatywny pod hasłem: „Postawmy Kubę na nogi”. Celem przedsięwzięcia było zebranie funduszy na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla niepełnosprawnego 10-letniego chłopca.

W lęborskiej Ósemce cyklicznie prowadzone są akcje charytatywne. Podobnie było w miniony piątek (8 czerwca). Do placówki zaproszono gości, w tym głównego bohatera wydarzenia, czyli Jakuba Jankowskiego z miejscowości Świątkowo (k. Bytowa). To właśnie z myślą o chłopcu zorganizowano koncert połączony z kiermaszem ciast i zabawek.

Jesteśmy mile zaskoczeni tą ilością osób – mówił Marian Jankowski, tata Kuby. – Organizacyjnie wszystko jest przygotowane perfekcyjnie. Aż serce się raduje, gdy się na to patrzy. Nasz Kuba jest niepełnosprawny od urodzenia. Urodził się z przepukliną oponowo-rdzeniową. Ma wodogłowie, ale najgorsze jest, że nie może chodzić samodzielnie i porusza się na wózku inwalidzkim. Kuba ma 10 lat, chodzi do Szkoły Podstawowej nr 2 w Bytowie i jest w drugiej klasie integracyjnej.

Fundusze uzyskane z charytatywnego przedsięwzięcia przybliżą realizację celu postawionego sobie przez rodziców chłopca.

Zbiórka z tego koncertu przeznaczona jest na zakup nowego trójkołowego roweru rehabilitacyjnego – wyjaśnia Marian Jankowski. – Ale też na zakup przyczepki do roweru, żeby Kuba mógł wyruszać w trasy z nami, bo wakacje się zaraz zaczynają i chcielibyśmy ten czas spędzić rodzinnie. Mam nadzieję, że dzięki tym pieniążkom uda się zakupić oba sprzęty. To koszt około 6 tysięcy złotych.

W organizacje wydarzenia zaangażowała się cała społeczność SP 8. Podczas koncertu wystąpili nie tylko uczniowie szkoły, ale równie jej absolwenci oraz zespół muzyczny Max Dance. (opr. rkh)

Skomentuj