LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Patrole na krajowej szóstce

0

W najbliższy piątek, 8 czerwca, policjanci przeprowadzą działania „Prędkość na drodze krajowej nr 6”. Nieprzestrzeganie ograniczeń prędkości jest cały czas główną przyczyną tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

Policjanci z województw pomorskiego oraz zachodniopomorskiego przeprowadzą wspólne działania „Prędkość na drodze krajowej nr 6”. W piątek (8 czerwca) na tym szlaku pojawi się zwiększona liczba patroli ruchu drogowego, które wyposażone w mierniki prędkości oraz pojazdy z wideorejestratorami będą egzekwować od kierujących stosowanie się do ograniczeń prędkości.

Kierowcy mogą spodziewać się kaskadowego pomiaru prędkości. To oznacza, że po minięciu patrolu policji napotkać będzie można następny. Funkcjonariusze zwrócą również uwagę na inne wykroczenia, zwłaszcza na sposób przewożenia dzieci oraz korzystanie z pasów bezpieczeństwa przez kierowcę i pasażerów.

Licząca około 351 kilometrów droga z Pruszcza Gdańskiego do przejścia granicznego z Niemcami jest jedną z najbardziej obciążonych w naszym kraju. Przy czym właśnie piątek jest dla służb dniem szczególnym ze względu na wzmożony ruch pojazdów przez weekendowe wyjazdy czy też powroty do domów.

Należy pamiętać, że nadmierna prędkość jest cały czas główną przyczyną zdarzeń drogowych ze skutkiem śmiertelnym.

Skomentuj