LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Bombowa przerwa

0

Z powodu zgłoszenia o podłożonej bombie w Sądzie Rejonowym w Słupsku, policja musiała ewakuować wszystkich pracowników instytucji. Potencjalne zagrożenie wymusiło przerwanie toczących się postępowań i pracy sądu.

Około godziny 11 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Słupsku otrzymał zawiadomienia o bombach podłożonych w budynkach sądów przy ulicach Zamenhofa i Szarych Szeregów. Wysłane na miejsce zdarzenia patrole zdecydowały o natychmiastowej ewakuacji 300 osób. Ruch na ulicach sąsiadujących z budynkami sądów do chwili zakończenia akcji został wstrzymany. Przeprowadzone przez policjantów przeszukiwania na terenie obiektów potwierdziły, że w środku nie ma materiałów wybuchowych. Po stwierdzeniu przez funkcjonariuszy, iż nie ma zagrożenia bezpieczeństwa dla osób pracujących w sądach, budynki przywrócono ich zarządcom.

Policjanci przypominają, że numerów telefonów alarmowych 112 i 997 należy używać z rozwagą i w sytuacjach, które tego wymagają. Sprawcom fałszywych zgłoszeń grozi do 8 lat więzienia oraz pociągnięcie do odpowiedzialności materialnej w formie pokrycia kosztów akcji służb mundurowych.

Skomentuj