LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Złoto w ringu

0

W Koninie odbyła się XXIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w boksie. Złoty medal i tytuł mistrza Polski kadetów wywalczył Kamil Majdański, pięściarz Słupskiego Klubu Bokserskiego Energa Czarni.

Do rywalizacji na konińskim ringu w kategorii kadetów stanęło 208 zawodników ze 101 klubów i 15 okręgowych związków bokserskich. Walki toczyły się w 13 kategoriach wagowych – od 46 kg do +80 kg po 16 zawodników w każdej wadze. W gronie tym była czwórka pięściarzy z SKB Energa Czarni: Jakub Borkowski w kategorii 46 kg, Błażej Konszewicz (70 kg), Kamil Majdański (75 kg), i Krystian Zieliński (80 kg). Najlepiej z tej czwórki zaprezentował się Kamil Majdański, który wygrał swoje wszystkie walki. W pojedynku o złoto pokonał jednogłośnie na punkty 5:0 Bartosza Zalewskiego z klubu DKB Dzierżoniów. To już drugi medal zdobyty przez Kamila w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Przed rokiem słupszczanin wrócił z olimpiady z brązem

Ten skromny młody pięściarz jest uczniem III klasy Gimnazjum nr 6 w Słupsku. Jak zaznaczył tylko przez solidną pracę na treningach, którą wpajał mu pierwszy trener Jerzy Walczuk, można odnosić sukcesy. Obecnie jego trenerem jest były zawodnik SKB Czarni Tomasz Mazur, wielokrotny mistrz Polski i zarazem pięściarz boksu zawodowego. W ocenie szkoleniowca start słupskich młodych pięściarzy w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży był bardzo dobry. Cieszy go złoty medal Kamila, natomiast żałuje, że pozostali podopieczni mieli pecha w losowaniu. Trafiali na bardzo silnych przeciwników, którzy ostatecznie stawali na podium.

W klasyfikacji klubowej na 101 klubów SKB Energa Czarni uplasował się na siódmym miejscu w Polsce, a okręg pomorski sklasyfikowano na miejscu dziesiątym. Złoty medal Kamila Majdańskiego był jedynym złotem zdobytym przez pięściarzy Pomorskiego Okręgowego Związku Bokserskiego. W klasyfikacji poszczególnych kategorii wagowych Jakub Borkowski zajął piąte miejsce, Błażej Konszewicz i Krystian Zieliński sklasyfikowani zostali na miejscach czternastych. (opr. rkh)