LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Bitwa o Miasto VI

1

W czerwcu na osiedlu Sportowa w Lęborku odbędzie się szósta edycja pikniku graffiti jam: „Bitwa o Miasto – Malujemy dla Arka”. W wydarzeniu weźmie udział czołówka najlepszych artystów z całej Polski.

Jedną z większych lęborskich imprez o randze ogólnopolskiej, zrzeszających artystów z całego kraju, jest „Graffiti Jam”. Szósta edycja tego wydarzenia odbędzie się już 16 czerwca na osiedlu Sportowa w Lęborku. Event pod hasłem „Bitwa o Miasto – Malujemy dla Arka” będzie miał wymiar charytatywny.

W tym roku jest to edycja specjalna, ponieważ zbieramy pieniądze dla kolegi – mówi Patryk Łukaszuk, artysta graffiti. – Wszelkie gadżety, jaki przygotowaliśmy na ten piknik będą dostępne za symboliczną wrzutkę do puszki. Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na rehabilitację naszego kolegi. Jest to zbiórka jednodniowa, zalegalizowana w ministerstwie, więc wszystko będzie legalnie przeprowadzone podczas pikniku.

Dzięki doświadczonym artystom, którzy zajmują się graffiti oraz bliskim mu ideowo hip-hopem, a także takimi elementami tej kultury, jak breakdance, popping, locking czy electric boogie, ukazywane będą walory ulicznej sztuki. Będzie to też okazja, aby zarazić młodych ludzi pasją kreatywności w codziennym życiu. Patryk Łukaszuk podkreśla, że jest to impreza otwarta i będzie można zobaczyć artystów przy pracy. Do tej edycji wybierał spośród artystów finałową pięćdziesiątkę, która później przerodziła się w siedemdziesiątkę, a ostatecznie udział weźmie 74 artystów.

Podczas „Bitwy o Miasto” planowana jest również wystawa starodawnych aut, organizowana przez grupę „Klasyczni Lębork”. (opr. rkh)

Dyskusja1 komentarz

Skomentuj