LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Przyczepa z konopiami

1

Policjanci zlikwidowali plantację konopi indyjskich, która mieściła się w przyczepie kempingowej. Do aresztu trafiło dwóch 25-letnich mieszkańców Łeby.

Kryminalni z wydziału do walki z przestępczością narkotykową KWP w Gdańsku przy współpracy z funkcjonariuszami lęborskiej policji zabezpieczyli 75 krzaków konopi indyjskich w różnych fazach wzrostu.

Z ustaleń gdańskich policjantów wynikało, że w jednej z przyczep kempingowych na terenie Łeby prawdopodobnie uprawiane są konopie indyjskie – informuje asp. sztab. Magdalena Zielke z KPP w Lęborku. – Podjęto działania wspólnie z kryminalnymi z Lęborka. Fakty się potwierdziły. W przyczepie znajdowały się cztery namioty, w których hodowano tę nielegalną roślinę.

Śledczy zabezpieczyli też sprzęt służący do uprawy narkotyków oraz susz roślinny. W związku z tym zatrzymano dwóch 25-letnich mężczyzn, mieszkańców powiatu lęborskiego. Za hodowlę tej rośliny i posiadanie narkotyków grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Śledczy przedstawili im zarzut uprawy i posiadania środków odurzających. Dzisiaj, 28 maja, sąd zastosował wobec mieszkańców Łeby środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu. (opr. rkh)

Dyskusja1 komentarz

Skomentuj