LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Strażackie święto

0

W tym roku obchody związane z Dniem Strażaka odbyły się na placu Pokoju w Lęborku. Zbiórka była okazją do odznaczeń strażaków Państwowej Straży Pożarnej oraz OSP. W trakcie dzisiejszej uroczystości wręczono również nominacje na wyższe stopnie oraz wyróżnienia.

Uroczystą zbiórkę związaną z Dniem Strażaka mógł zobaczyć każdy mieszkaniec Lęborka. Komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku przywitał gości, w tym przedstawicieli władz powiatowych, miejskich i gminnych oraz innych służb i instytucji na co dzień współpracujących ze strażakami. Święto jest okazją do podziękowania osobom zajmującym się ratowaniem życia, zdrowia i mienia ludzkiego. Wręczono więc nominacje na wyższe stopnie służbowe i wyróżnienia, a następnie odznaczono strażaków Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczych Straży Pożarnych.

St. bryg. Piotr Socha, zastępca pomorskiego komendanta wojewódzkiego PSP, w swoim wystąpieniu powiedział, że miał okazję wielokrotnie obserwować lęborskich strażaków w akcji. Ich działanie charakteryzowało się profesjonalizmem i wysokim poziomem wyszkolenia. Świadczyć może o tym chociażby minimalna liczba nieszczęśliwych zdarzeń, które dotykały strażaków.

Podczas obchodów przekazano sprzęt ratownictwa technicznego Ochotniczej Straży Pożarnej w Krępie Kaszubskiej. Jego zakup był możliwy dzięki staraniom wójta gminy Nowa Wieś Lęborska i sołectwa Krępa Kaszubska. Za tę formę współpracy podziękował mł. bryg. Adam Wiczkowski, komendant powiatowy PSP w Lęborku. Podkreślił, że przyczynia się ona do znacznej poprawy poczucia bezpieczeństwa obywateli.

Nieustanna gotowość do niesienia pomocy potrzebującym została doceniona również przez dzieci, które na zakończenie uroczystości wręczyły strażakom własnoręcznie wykonane laurki oraz kwiaty. (opr. rkh)

Skomentuj