LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Plantacja na strychu

0

Usteccy policjanci odkryli małą plantację marihuany na poddaszu jednego z usteckich domów. W związku ze sprawą zatrzymano 24-letniego mężczyznę, do którego należało mieszkanie. Za uprawę i posiadanie narkotyków grozi mu teraz do 8 lat więzienia.

Kryminalni zajmujący się przestępczością narkotykową ustalili, że na terenie Ustki działa osoba produkująca narkotyki. Nielegalna uprawa znajdowała się na poddaszu domku jednorodzinnego. Zatrzymany pomieszczanie dostosował i wyposażył w specjalne lampy i wentylatory ułatwiające wzrost roślin konopnych.

Działania policyjne pozwoliły na przeszukanie domku jednorodzinnego tego mężczyzny – mówi kom. Robert Czerwiński z Komendy Miejska Policji w Słupsku. – Na poddaszu tego domku policjanci weszli do osobnego pomieszczenia, w którym znajdowały się różnego rodzaju urządzenia służące uprawie konopi. Tam znajdowało się dwanaście krzewów marihuany w zaawansowanej fazie wzrostu. Praktycznie gotowe do zbioru.

Ponadto w kolejnym poniszczeniu, policjanci znaleźli prawie 300 gramów gotowej do sprzedaży marihuany oraz 20 gram amfetaminy. Ustalono, że z odnalezionych narkotyków można wyprodukować nawet kilkaset porcji o wartości 20 tys. złotych. Właściciel nielegalnej plantacji został zatrzymany. Mężczyzna usłyszał zarzuty związane z uprawą i posiadaniem substancji odurzających. Teraz za popełniony czyn grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. (opr. rkh)

Skomentuj