LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Kulisy zabójstwa

0

Znane są okoliczności zabójstwa lęborczanki w jednym z bloków przy ulicy Jagiellońskiej. Zanim doszło do śmierci 62-latki w mieszkaniu było głośno. Odbywało się w nim spotkanie towarzyskie zakrapiane alkoholem.

Lęborscy policjanci zostali wezwani do jednego z bloków przy ulicy Jagiellońskiej w Lęborku w poniedziałek (7 maja). W mieszkaniu ujawniono zwłoki 62-letniej kobiety z widocznymi ranami na ciele.

Dyżurny odebrał telefon i mężczyzna poinformował go, że jego konkubina się nie rusza – mówi asp. sztab. Magdalena Zielke z KPP w Lęborku. – Jedna z wersji tego zdarzenia wskazywała, że mogło dojść do zabójstwa. Po czynnościach operacyjnych przeprowadzonych na miejscu zdarzenia i w terenie policjanci nabrali podejrzeń, że duży udział w tym zdarzeniu mógł mieć 71-letni mieszkaniec powiatu lęborskiego. Został on zatrzymany i przewieziony do komendy. W chwili zatrzymania miał ponad 2 promile alkoholu.

Mężczyzna oświadczył policji, że przed tragicznym zdarzeniem spożywał razem z partnerką alkohol. Doszło między nimi do sprzeczki, podczas której kobieta została pobita. Na podstawie zebranych przez policjantów dowodów prokurator przedstawił sprawcy zarzut zabójstwa. W środę, 9 maja, sąd zadecydował o zastosowaniu wobec 71-latka środka zapobiegawczego w postaci trzymiesięcznego aresztu. (opr. rkh)

Skomentuj