LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Z zarzutem zabójstwa

0

Ciało 62-letniej kobiety zostało znalezione w jednym z mieszkań na terenie Lęborka w poniedziałek, 7 maja. Na miejsca zdarzenia obecny był prokurator. Czynności organów śledczych prowadzone są pod kątem zabójstwa.

Do tragicznego zdarzenia doszło w mieszkaniu jednego z budynków wielorodzinnych przy ulicy Jagiellońskiej w Lęborku. Ciało kobiety, która – jak ustalono – nie żyła już od popołudniowych godzin niedzielnych, zostało znalezione dopiero w poniedziałek. Denatka miała 62-lata.

Tutejsza prokuratura prowadzi postępowanie w sprawie zabójstwa – mówi Patryk Wegner, prokurator rejonowy w Lęborku. – W poniedziałek zostaliśmy poinformowani znajdującym się w jednym z mieszkań Lęborka ciele kobiety. Prokurator wspólnie z policją dokonał oględzin miejsca zdarzenia oraz zwłok. W toku dalszych czynności ustalono, że tego czynu prawdopodobnie dopuścił się 72-letni Czesław W., mieszkaniec powiatu lęborskiego.

W środę, 9 maja, mężczyźnie postawiono zarzut zabójstwa. Jak informuje prokurator Wegner, podejrzany nie przyznał się do zarzucanego mu czynu. Prokuratura skierowała do Sądu Rejonowego w Lęborku wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Za zabójstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 12 lub 25, a nawet kara dożywocia.

Ze względu na początkowy etap tego postępowania prokuratura nie ujawnia szczegółowych informacji związanych z zabójstwem kobiety. Nieoficjalnie wiadomo, że kobieta i mężczyzna nie byli ze sobą spokrewnieni. Prawdopodobnie byli w nieformalnym związku. (opr. rkh)

Skomentuj