Kule dziurawiły tarcze

0

Na strzelnicy sportowej Klubu Strzeleckiego Gryf Słupski w Słupsku odbyły się czwarte zawody strzeleckie grupy powszechnej. Uczestnicy rywalizowali w sześciu konkurencjach.

Ponad pięćdziesięciu miłośników strzelectwa ze Słupska, Bobolic i Kościerzyny wzięło udział w zawodach dla amatorów i grupy powszechnej na strzelnicy sportowej Gryfa Słupskiego w Słupsku. Celem comiesięcznych zawodów jest popularyzacja strzelectwa sportowego i doskonalenie umiejętności. W niedzielnych zawodach strzelcy Klubu Strzeleckiego Gryf Słupski zdominowali swoich kolegów z pozostałych klubów.

Mistrzem celowania okazał się Grzegorz Rataj, zawodnik Klubu Strzeleckiego Gryf Słupski, który wygrał trzy z pięciu konkurencji. Najlepszy był w strzelaniu z pistoletu sportowego 10 strzałów, w którym uzyskał 97 punktów. W pistolecie centralnego zapłonu miał wynik 95 punktów przy dziesięciu strzałach. Sto punktów uzyskał w konkurencji finału australijskiego.

Spośród zawodników słupskich, którzy dwukrotnie zdobyli medale byli jeszcze Wojciech Stasiak, który wynikiem 83 punktów wygrał konkurencję karabin sportowy, a w pistolecie sportowym był trzeci. Mateusz Wolff najcelniej strzelał z rewolweru uzyskując 90 punktów. Tyle samo punktów wystrzelał w finale australijskim, gdzie był drugi, a trzecie miejsce zajął w karabinie sportowym. Po jednym medalu do swojej kolekcji z grona słupskich strzelców dołożyli Tomasz Kamiennik, który zajął drugie miejsce w pistolecie sportowym. W konkurencji pistoletu centralnego zapłonu Ireneusz Tyczyński był drugi, a Mirosław Fabich trzeci.

Z rewolweru na miejscu trzecim uplasował się Kazimierz Sakowicz, a Adrian Kubasik był drugi w konkurencji karabin sportowy. Tylko dwójka zawodników spoza Słupska była w gronie najlepszych w dwóch konkurencjach strzeleckich. Bartłomiej Raczyński, zawodnik KSK Skorpion Kościerzyna, w strzelaniu z rewolweru był drugi, a jego kolega klubowy Krzysztof Lasota trzeci w finale australijskim.

W rozegranej konkurencji dziecięcej karabin sportowy dziesięć strzałów z wynikiem 87 punktów zwyciężył Marcin Łabik, 72 punkty zgromadził Adam Knapik, co dało mu drugie miejsce, a na miejscu trzecim z 48 punktami uplasował się Paweł Laskowski.

Kolejne zawody dla tej samej grupy powszechnej i amatorów odbędą się 20 maja 2018 roku na strzelnicy sportowej przy ulicy Zamiejskiej w Słupsku. Tego dnia odbędą się również V Zawody o Puchar Wójta Gminy Kobylnica.