LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Strażacy w szpitalu

0

Straż pożarna interweniowała w związku z pożarem w budynku oddziału psychiatrycznego lęborskiego szpitala. Przeprowadzono ewakuację pacjentów oraz personelu. Na szczęście były to jedynie ćwiczenia wpisujące się w zakładany wcześniej scenariusz.

Lęborska straży pożarna uczestniczyła w tym tygodniu w działaniach przeprowadzanych na terenie lęborskiego szpitala. Akcja była dynamiczna, choć były to jedynie ćwiczenia. Jak informuje st. kpt. Piotr Krzemiński, rzecznik prasowy KP PSP w Lęborku, ewakuowano osoby przebywające w budynku oddziału psychiatrycznego. Było to w sumie 58 osób, czyli personel medyczny oraz pacjenci.

Scenariusz ćwiczeń zakładał wybuch pożaru w jednym z pomieszczeń oddziału psychiatrycznego SPS ZOZ-u w Lęborku. W akcji uczestniczyły jednostki z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku oraz lęborskiej Ochotniczej Straży Pożarnej. Prawidłowo przygotowana i przeprowadzona próbna ewakuacja to przede wszystkim szansa na weryfikację istniejących procedur, stopnia przygotowania pracowników i osób odpowiedzialnych za koordynacje tego typu działań.

Skomentuj