LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Piknik pełen zdrowia

0

W najbliższą sobotę przychodnia przy ulicy Tuwima będzie obchodzić Światowy Dzień Zdrowia. Z tej okazji przygotowano festyn, podczas którego mieszkańcom miasta proponowane będą bezpłatne badania profilaktyczne.

Zdrowie dla wszystkich” to hasło przyświecające tegorocznemu świętu zdrowia. Aby lepiej zadbać o kondycję i sprawne ciało, Samodzielny Publiczny Miejski Zakład Opieki Zdrowotnej przy ulicy Tuwima zorganizował piknik dla mieszkańców, połączony z rożnego rodzaju badaniami, konsultacji oraz poradami z zakresu edukacji prozdrowotnej.

Podczas festynu swoje stanowiska pod namiotami będą mieć specjaliści partnerów, z którymi współpracujemy. Amazonki – czyli tu profilaktyka raka piersi, sanepid ze swoją profilaktyką zdrowia, poradnie promocji zdrowia – a więc dietetycy, doradcy żywieniowi. Tego dnia wszystko będzie bezpłatne dla pacjentów SPMZOZ, ale i dla wszystkich mieszkańców Słupska i okolic, których zapraszamy – mówi Justyna Ziętara, koordynatorka akcji.

Podczas festynu warto skorzystać z badań w kierunku rozpoznawania choroby tarczycy. Obecnie możną ją już uznać za chorobę cywilizacyjną. Niestety wiele osób lekceważy pierwsze objawy zaburzeń tarczycy, doprowadzając do poważniejszych dolegliwości. Choroby tego gruczołu występują w każdym przedziale wiekowym, coraz częściej u ludzi młodych. Przygotowano także badania USG w celu wczesnego wykrycia tętniaka aorty jamy brzusznej.

Profilaktyka jest najważniejsza – podkreśla Maria Mazur, dyrektorka Samodzielnego Publicznego Miejskiego Zakładu Opieki Zdrowotnej – niestety nie wszyscy na co dzień o tym pamiętamy. Najczęściej idziemy do lekarza wtedy, kiedy jesteśmy chorzy. Czasami nam się wydaje, że mamy ograniczone możliwości korzystania z profilaktyki, ale tak nie jest. Nasza firma robi takie badania raz, dwa razy w roku. Realizujemy też duży projekt „Zdrowie, mama i ja”. Wszystkie informacje dostępne są na naszej stronie, można się wyedukować, jeżeli chodzi o zachowanie profilaktyczne. I zbadać się.

Festyn zdrowia rozpocznie się w najbliższą sobotę o godzinie 9 i trwać będzie do 14. Organizatorzy zapraszają wszystkich, bez względu na wiek.

(opr. jwb)

Skomentuj