LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Koniec lodowiska

0

Trwają ostanie prace przy likwidacji lodowiska pod ratuszem. Miało zniknąć w pierwszym tygodniu marca, ale kapryśna i mroźna aura przedłużyła ten proces.

Lodowisko pod ratuszem uruchomione zostało 15 grudnia minionego roku. Planowano, że będzie czynne do końca lutego, a w pierwszym tygodniu marca ulegnie rozmrożeniu, a następnie zwinięta zostanie instalacja. Tak się jednak nie stało.

Demontaż lodowiska rzeczywiście się przedłużył – przyznaje Agnieszka Klimczak, dyrektor SOSiR. – W tej chwili trwają prace rozbiórkowe, a opóźnienie spowodowane jest w głównej mierze warunkami atmosferycznymi.

Wiosna, podobnie jak w roku minionym również jest kapryśna i częściej przypomina zimę, niż samą siebie, mimo tego, że już na początku lutego pojawiły się pierwsze przebiśniegi. Półtora miesiąca później, czyli 21 marca miała przyjść wiosna, ale – mimo nalegań dzieci – nie przyszła, a jej przywitanie przebiegało w warunkach arktycznych. Pogoda bywa nieprzewidywalna, choć zgodna z ludowymi mądrościami: „w marcu – jak w garncu” oraz: „kwiecień plecień, bo przeplata – trochę zimy, trochę lata”. Cóż – ludowe mądrości wędrują przez wieki i raczej nie zmieniają się pod wpływem zmiennych klimatów politycznych. (opr. rkh)

Skomentuj