Sparta Sycewice w koronie

0

Zakończyły się rozgrywki Kobylnica Futsal Extraliga.pl sezonu 2017/2018. Tytuł mistrzowski, drugi raz z rzędu, zdobyła drużyna KS Sparta Sycewice.

Hala sportowa Zespołu Szkół Samorządowych w Kobylnicy zapełniła się kibicami futbolu. Po kilkumiesięcznych zmaganiach aż do ostatniej kolejki nie było wiadome, kto zdobędzie mistrzostwo, kto będzie drugi a kto trzeci w Kobylnica Futsal Extraliga.pl. Kolejkę rozpoczął mecz pomiędzy Klimą Truck Team a Pęplinem. Dla zespołu Pęplina było to bardzo ważne spotkanie, które w przypadku zwycięstwa i porażki Stali Jezierzyce dawało szansę znalezienia się na podium. Od pierwszych minut widać było, że drużyna z Pęplina nastawiła się na szybkie kontry i podania do najlepszego strzelca zespołu Szymona Gołaszewskiego. Ta taktyka się opłaciła już w drugiej minucie Szymon Gołaszewski dał prowadzenie swojej drużynie. Bramkę na 1:1 w dziesiątej minucie zdobył Marcin Wernerowski. Po dwudziestu minutach i bramce Michała Nejmana Pęplino prowadziło 2:1. W drugiej połowie, mimo ciągłych ataków Pęplina, Klima szczelnie broniła dostępu do swojej bramki. W 40 minucie jednak Szymon Gołaszewski znalazł lukę strzelając drugą swoją bramkę a trzecią dla swojego zespołu, co dało zwycięstwo 3:1. W tej sytuacji Pęplino miało na swoim koncie 25 punktów. Od wyniku spotkania Stali Jezierzyce z KS Spartą Sycewice zależało teraz czy Pęplino, które przez dziewięć kolejek było liderem, znajdzie się na podium. Jarosław Szwiec, organizator Kobylnica Extraliga.pl cieszył się, że rozgrywki toczyć się będą do ostatniego gwizdka, bo wszystkie zespoły muszą walczyć o zwycięstwa. Remisy nikogo nie satysfakcjonują.

Sparta Sycewice, która nie doznała żadnej porażki w tegorocznych rozgrywkach udowodniła, że będąc tylko w dwóch kolejkach liderem została drużyną niepokonaną. Sycewiczanie pod wodzą Piotra Klawikowskiego rozbili swojego rywala ze słupskiej ligi okręgowej Stal Jezierzyce aż 12:0. Drużyna Stali w tym ostatnim spotkaniu nie istniała. Festiwal strzelecki już w pierwszej minucie rozpoczął Grzegorz Rzadkiewicz, który w tym meczu zdobył sześć bramek.

Piotr Górniewicz (KS Sparta Sycewice) cieszył się z wygranej w rozgrywkach. Dla jego zespołu była to forma aktywnego spędzania czasu. Na co dzień występuje on w lidze okręgowej. Każde zwycięstwo cieszy, cementuje drużynę i podnosi jej morale. Oddał też sprawiedliwość przeciwnikom, którzy pojawili się tego dnia w minimalnym, bo 5-osobowym składzie, ale starali się ambitnie walczyć do końca..

Porażka Stali była tym bardziej bolesna dla trenera Dariusza Miecznikowskiego, że jego drużyna znalazła się poza podium. Za to podopieczni Dominika Gruszki – Pęplino – uplasowali się na miejscu trzecim.

Bardzo wymagającym rywalem dla zespołu Redar w walce o wicemistrzostwo okazał się Kamir Truck Team, który po dwudziestu minutach remisował 4:4. Jednak w drugiej połowie to podopieczni Dariusza Diakowskiego strzelili jedną bramkę więcej odnosząc zwycięstwo 5:4, a to oznaczało, że Redar został wicemistrzem Kobylnica Extraliga.pl sezonu 2017/2018.

Jarosław Szwiec krótko podsumował ten sezon. Podkreślił systematycznie wzrastający poziom sportowy i organizacyjny tych rozgrywek. Za największą pozytywna niespodziankę uznał drużynę Redaru, a zawód sprawił zespół Bar pod Dzikiem.

W pozostałych meczach ostatniej kolejki Akademia Pomorska wygrała 9:4 z drużyną Kobylnica, a dwa spotkania KS Damnica – Kwiaciarnia Casablanka i Baltic Team – Bar Pod Dzikiem zakończyły się walkowerem dla Damnicy i Balticu. Na miejscach od czwartego do dwunastego w tegorocznej edycji uplasowały się Stal Jezierzyce, KS Damnica, Baltic Team, Klima Team Słupsk, Akademia Pomorska, Kamir Team Słupsk, Drużyna Kobylnica, Bar Pod Dzikiem i jako ostatnia Kwiaciarnia Casablanka, która po ósmej kolejce wycofała się z rozgrywek.

Królem strzelców tegorocznej edycji z 28 golami został Michał Mytych ze Sparty Sycewice, miejsce drugie i 26 bramek strzelił Szymon Gołaszewski, zawodnik drużyny Pęplina, a miejsce trzecie i 18 goli na swoim koncie miał Kamil Kulpa z zespołu Akademia Pomorska.

Początek nowego sezonu 2018/2019 Kobylnica Extraliga.pl zaplanowano na listopad tego roku. (opr. rkh)