Przegrały derby

0

W ramach rozgrywek MAT BET Ligi „A” słupskiej hali Gryfia koszykarki Salosu podejmowały zespół UKS 16 Koszalin. Ten derbowy pojedynek zakończył się zwycięstwem koszalinianek 70:57.

To pierwszy w tym roku mecz podopiecznych Bogdana Barcikowskiego. Zespół UKS 16 Koszalin od początku roku rozegrał już kilka spotkań ligowych, co uwidoczniło się podczas spotkania z gospodarzami drużyną Salosu Słupsk. Początek meczu derbowego nie wskazywał, że słupszczanki, jako liderki MAT BET Ligi „A” mogą tę rywalizację przegrać. Po sześciu minutach gry jeszcze prowadziły salezjanki 6:5. W końcowych minutach pierwszej kwarty kosze wpadały raz z jednej raz z drugiej strony i pierwsza odsłona zakończyła się remisem po 13. Gra w drugiej kwarcie była również bardzo wyrównana, ale ze wskazaniem na koszalinianki, które wyszły na prowadzenie 31:27. Po pierwszej połowie to, co prezentowały zawodniczki Salosu budziło obawy słupskiego szkoleniowca Bogdana Barcikowskiego o zakończenie tego meczu sukcesem.

To są dwie wyrównane drużyny i wiadomo było, że ten pojedynek będzie niezwykle zacięty i atrakcyjny – mówił w przerwie trener Salosu Słupsk. – Najbardziej bolesnym elementem jest mala skuteczność z rzutów wolnych. Gramy na poziomie 20 procent skuteczność. Zarabiamy rzuty wolne, ale ich nie wykorzystujemy.

Trzecią odsłonę spotkania bardzo dobrze rozpoczęły słupszczanki. Były zdecydowane w obronie i skuteczne w ataku, co uwidoczniło się wyjściem na prowadzenie 35:33. Niestety w połowie kwarty coś się zacięło i rzuty salezjanek przestały trafiać do kosza. W tej sytuacji koszalinianki szybko przejęły kontrolę nad meczem odskakując przy tym na kilka punktów. Po trzech rozegranych kwartach przyjezdne prowadziły 48:40. Ostatnia odsłona już nic nie zmieniła. Słupszczanki jeszcze walczyły, doskakiwały na 5-6 punktów, ale rozsądnie grające koszykarki „szesnastki” nie pozwoliły już sobie wyrwać zwycięstwa. Ostatecznie pomorskie derby wygrała drużyna UKS 16 Koszalin 70:57.

Najskuteczniej w słupskiej ekipie zagrała liderka strzelców ligi Natalia Andrzejczuk zdobywając 25 punktów, w tym trafiając cztery razy za trzy. Jedenaście punktów dołożyła Aleksandra Szamiel i osiem Oliwia Zielińska. Zdecydowanie zabrakło punktów pozostałych zawodniczek. W zespole koszalińskim liderką strzelców została Elżbieta Ellis, autorka 17 punktów. Angelika Antosiewicz zdobyła 13 punktów, ale miała aż cztery celne rzuty zza linii 6.25 m.

To już druga porażka salezjanek w tegorocznych rozgrywkach MAT BET Ligi „A” i to właśnie z zespołem UKS 16 Koszalin. Po tej kolejce SALOS Słupsk nadal pozostaje liderem mając zdobytych 14 punktów w ośmiu spotkaniach. Miejsce drugie zajmuje UKS Basket Miastko 12 punktów, a na miejscu trzecim z jedenastoma punktami plasuje się GKS Grom Turowo. Kolejne mecze MAT BET Ligi „A” salezjanki grać będą 10 marca w Turowie z zespołami TSD Sport Trzcianka i GKS-em Grom Turowo. (opr. rkh)