LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Winda w naprawie

0

W biurowcu przy ulicy Krzywoustego swoją siedzibę mają głównie fundacje oraz stowarzyszenia, w tym działające na rzecz niepełnosprawnych. Obecnie dotarcie osób poruszających się na wózkach inwalidzkich na piętra budynku może być kłopotliwe ze względu na zepsutą windę.

Winda w biurowcu przy ulicy Krzywoustego 1 w Lęborku ma służyć przede wszystkim osobom niepełnosprawnym, schorowanym oraz starszym. Korzystanie z windy przez pozostałe osoby powinno odbywać się w sytuacjach uzasadnionych. Do ogłoszenia zamieszczonego przez Miejski Zarząd Gospodarki Komunalnej w Lęborku niestety nie wszyscy się stosują.

Mamy sygnały, że nie wszyscy właściwie użytkują windę – mówi Tadeusz Jakubik z MZGK w Lęborku. – Są przeciążenia, bo wożą różnego typu towary, co powoduje liczne awarie tej windy. Najbardziej na tym cierpią niepełnosprawni.

Obecnie, podobnie jak było to w roku ubiegłym, winda jest nieczynna. Dotarcie na poszczególne piętra budynku, w których swoją siedzibę mają liczne stowarzyszenia, stało się dla niektórych osób fizycznie niemożliwe. Tadeusz Jakubik podkreśla, że jest podpisana umowa z serwisem dźwigowym, który już zdiagnozował przyczynę awarii. Winda jest produkcji szwedzkiej i części do niej nie są dostępne na rynku w każdej chwili. Serwismeni szukają zamienników i gdy tylko je znajdą, winda zostanie uruchomiona.

W planach inwestycji miejskich znajduje się budowa dodatkowej windy dla osób niepełnosprawnych obsługującej biurowiec przy ulicy Krzywoustego. Może ona przyczynić się do rozwiązania powtarzających się problemów. (opr. rkh)

Skomentuj