LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Słupia ogrywa Truso

0

Juniorki młodsze Słupi Słupsk w meczu jedenastej kolejki o mistrzostwo ligi wojewódzkiej pokonały na własnym parkiecie MKS Truso Elbląg 26:23.

Mecz Słupi Słupsk z Międzyszkolnym Klubem Sportowym Truso Elbląg był bardzo ważny. Dawał słupszczankom szansę na opuszczenie ostatniego miejsca w tabeli. Już od pierwszych minut było widać wolę wygrania w obu drużynach. Wynik otworzyły zawodniczki z Elbląga i w pierwszej minucie zdobyły bramkę. Potem zespoły toczyły wyrównaną grę i po pięciu minutach było tylko 2:2. W dziesiątej minucie na jednopunktowe prowadzenie 5:4 wyszły przyjezdne i było to ostatnie prowadzenie elblążanek w tym spotkaniu. Słupia złapała odpowiedni rytm i w ciągu dwóch minut pod rząd zdobyła cztery bramki obejmując prowadzenie 8:6, którego nie oddała do końcowego gwizdka. Po trzydziestu minutach gry podopieczne Michała Zakrzewskiego schodziły na przerwę prowadząc dwoma bramkami 13:11.

Drugą połowę gry Słupia rozpoczęła bardzo skutecznie. Słupszczanki pomiędzy 32 a 36 minutą ponownie zdobyły cztery bramki pod rząd i prowadziły 17:12. To ich jednak nie satysfakcjonowało, coraz bardziej podkręcały tempo i rozpoczęły marsz po drugie zwycięstwo w lidze. Szczypiornistki z Elbląga nie miały sposobu na zatrzymanie szybkich kontr, które wyprowadzały w tym spotkaniu Karolina Zielińska, Marta Zielińska czy Zuzanna Seweryn. Na pięć minut przed końcem spotkania słupszczanki jeszcze miały pięciopunktową przewagę 25:20. W ostatnich minutach elblążanki poderwały się do gry, co przyniosło im zmniejszenie strat do dwóch bramek. Ostatecznie po bardzo zaciętym pojedynku ze zwycięstwa cieszyły się zawodniczki Słupi oraz kibice na trybunach. Po spotkaniu trener Michał Zakrzewski w końcu miał powody do zadowolenia. Nie tylko z wyniku, ale i z tego, że pomimo wszystkich trudności dziewczyny zagrały twardo i skutecznie. Trener był pod wrażeniem Ali Pokropskiej, bramkarki rozgrywającej bardzo dobry mecz. Słupszczanka jest przecież młodszą zawodniczką od przeciwniczek z Elbląga, a potrafiła wybronić kilka karnych. M. Zakrzewskiego nie martwiła duża liczba kar jego piłkarek. Woli, żeby grały twardo niż pozwalały przeciwniczkom robić, co chcą.

W rankingu najskuteczniejszych strzelców ligi wojewódzkiej na miejscu dziewiątym znajduje się Zuzanna Seweryn, która w dziesięciu meczach zdobyła 63 bramki. Miejsce siedemnaste zajmuje druga zawodniczka Słupi Marta Sobolewska, która zdobyła w jedenastu spotkaniach 45 goli. Zespół Słupi na własnym parkiecie wystąpi dopiero w sobotę 17 lutego i podejmować będzie w hali sportowej I LO wicelidera, Vistal Gdynia I. (opr. rkh)