LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Stal i Pęplino bez porażek

0

W miniony weekend rozegrano drugą i trzecią kolejkę Extraligi.pl Kobylnica. Tylko drużyny Stali Jezierzyce i Pęplina zdobyły komplety punktów.

Prawie miesięczna przerwa w rozgrywkach futsalowych w Kobylnicy nie na wszystkich wpłynęła korzystnie. Największy zawód swoim kibicom sprawiła Sparta Sycewice, która dwukrotnie tylko zremisowała. W sobotniej, drugiej kolejce punkty mistrzowi z Sycewic urwał Baltic Team remisując z nim 4:4. Baltic to drużyna, która jako jedyna również rok temu zatrzymała mistrza z Sycewic. Wszystkie cztery bramki dla Balticu padły w pierwszej połowie. Pierwsza padła w ósmej minucie po strzale Mariusza Wójtowicza, a kolejne strzelali Jarosław Felisiak, Paweł Kmita i Kamil Klimas. Dla Sparty bramkę w pierwszej połowie w 14 minucie strzelił Jarosław Cudziło. W drugiej połowie zespół Piotra Klawikowskiego bardzo szybko po golach Grzegorza Rzadkiewicza, Damiana Kopcińskiego i Michała Mytycha doprowadził do wyrównania na 4:4. Podopieczni Arkadiusza Ryjewskiego z Balitku do końcowego gwizdka walczyli bardzo dzielnie o wygraną, ale wynik nie uległ już zmianie. W niedzielnym spotkaniu Sparta zremisowała 5:5 z zespołem podopiecznych Dariusza Diakowskiego, Redarem Słupsk.

Krystian Klawikowski ze Sparty Sycewice przyznaje, że w okresie świąt on i jego koledzy z drużyny trochę się rozleniwili. Dopiero teraz wkraczają w okres przygotowawczy, ale ma nadzieję, że tytuł zdobyty przed rokiem obronią.

To potknięcie wykorzystały Stal Jezierzyce i Pęplino. Stal wygrała 9:1 z zespołem Kamir Team Słupsk oraz pokonała 11:3 zespół z Kobylnicy. Natomiast podopieczni Dominika Gruszki rozbili 16:5 drużynę Kwiaciarni Casablanka i wygrali 6:3 z Redarem. Dwa remisy Sparty Sycewice spowodowały spadek z miejsca pierwszego na szóste w tabeli. Po trzech kolejkach zespoły Stali i Pęplina mają po dziewięć zdobytych punktów. Liderem jednak została Stal, która ma 29 zdobytych bramek i tylko 6 straconych, Pęplino ma o dwie bramki strzelone mniej i 12 straconych. Na miejscu trzecim jest Bar Pod Dzikiem, który w drugiej kolejce wygrał 6:3 z KS Damnica, natomiast w trzeciej kolejce przegrał 1:4 z zespołem Kamir Team Słupsk.

W pozostałych meczach Akademia Pomorska najpierw wygrała 14:8 z Casablanką a przegrała 7:12 z KS Damnica. O dużym sukcesie może mówić zespół Klimy Truck Słupsk, który odniósł pierwsze historyczne zwycięstwo w futsalowej Extralidze.pl. Nadal bez punktów pozostają zespoły Drużyna Kobylnica i Kwiaciarnia Casablanka.

Po trzech kolejkach w klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców z jedenastoma bramkami prowadzi Marcin Strzębała zawodnik Stali Jezierzyce, miejsce drugie z dziewięcioma golami zajmuje Krzysztof Kobalczyk (Akademia Pomorska), a na miejscu trzecim z ośmioma golami znajduje się Jarosław Cudziło ze Sparty Sycewice.

Następną kolejkę rozgrywek zaplanowano na 20-21 stycznia 2018 roku. Meczem kolejki będzie spotkanie pomiędzy Barem Pod Dzikiem i Stalą Jezierzyce, które rozpocznie się 20 stycznia o godzinie 16.40. (opr. rkh)