LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Podium dla szpitala

0

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny uplasował się w czołówce prestiżowego rankingu opublikowanego przez Rzeczpospolitą. To duże wyróżnienie dla słupskiej lecznicy.

Szpital specjalistyczny w Słupsku stanął na pudle przygotowanego przez gazetę Rzeczpospolita rankingu „Bezpieczny szpital przyszłości”. Najwyższe miejsce zajął w kategorii sieci szpitali na trzecim poziomie referencyjnym. Natomiast w ogólnopolskim zestawieniu szpitali zabiegowych, wielospecjalistycznych i onkologicznych uplasował się na miejscu trzecim. To efekt rozwoju placówki – podkreśla Elżbieta Gryko, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku – rozwoju zabiegów małoinwazyjnych. Słupska lecznica oceniana była na podstawie 15 obszarów działania. Pytania ankietowe dotyczyły infrastruktury, opieki nad pacjentem, jego zadowolenia z usług i opieki, a także występowania zakażeń szpitalnych.

W ubiegłym roku uplasowaliśmy się na 18. pozycji złotej setki, tak więc w tym roku tak naprawdę szpital poszedł do góry o 15 miejsc – zaznacza Elżbieta Gryko.

W przyszłym roku miejską lecznicę czekają dwa poważne przedsięwzięcia organizacyjne. Po ponad 15 latach oddział położniczo-porodowy powróci z Ustki do Słupska. Kolejne duże wyzwanie, które stoi przed zarządem szpitala, to stworzenie ośrodka przeszczepu szpiku kostnego. Będzie to jedyne takie miejsce na Pomorzu Środkowym.

(opr. jwb)

Skomentuj