LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Koszalin dominował

0

W ramach rozgrywek nowego sezonu 2017/2018 koszykówki dziewcząt MAT BET Ligi B w słupskiej hali Gryfia odbył się turniej kadetek. Zwycięzcą został UKS 16 Koszalin.

Od tego sezonu rozgrywki koszykówki dziewcząt zmieniały nazwę z Międzywojewódzkiej Ligi Gimnazjalnej na MAT BET Liga B. W rozgrywkach udział bierze 10 zespołów – jeden z województwa wielkopolskiego, pięć z zachodniopomorskiego i cztery z pomorskiego. Na parkiecie słupskiej Gryfii w drugiej kolejce rywalizowały cztery zespoły: Akademia Mały Kosz Białogard, UKS Bliza Władysławowo, UKS 16 Koszalin i gospodarz SALOS Słupsk.

Salezjanki w pierwszym meczu spotkały się z faworytem rozgrywek zespołem UKS 16 Koszalin. Od początku spotkania dominacja koszalinianek była niepodważalna. Podopieczne Kamila Izraelskiego w pierwszej kwarcie nie zdobyły żadnych punktów z gry, jedynie dynamiczne wejścia pod kosz Natalii Andrzejczuk siały popłoch w szeregach przyjezdnych, które często faulowały. Natalia zamieniała je na punkty z linii rzutów wolnych. W drugiej kwarcie salezjanki były tylko cieniem faworytek z Koszalina, gospodynie straciły w niej 32 punkty zdobywając tylko cztery.

Najbardziej wyrównany przebieg miała trzecia odsłona pojedynku. Koszykarki Salosu zaczęły od serii 5:0 ale przespana końcówka pozbawiła ich szansy na zwycięską kwartę. W czwartej odsłonie słupszczanki znowu nie istniały i ostatecznie mecz zakończył się wysoką porażką SALOSU 29:80.

Zupełnie inny przebieg miało spotkanie salezjanek z drużyną z Białogardu. Młodsze średnio o 2 lata koszykarki zespołu Mały Kosz Białogard wyraźnie ustępowały warunkami fizycznymi i dynamiką. To spotkanie wygrał SALOS 77:21.

Po tym turnieju trenera Kamila Izraelskiego cieszyć mogła dobra skuteczność jego podopiecznych, bo aż pięć koszykarek miało dwucyfrowe zdobycze punktowe. Natalia Andrzejczuk zdobyła 20 oczek, 17 miała Wiktoria Gałka, 15 Gabrysia Pępko, a po 10 punktów zdobyły Kinga Kuzemka i Kinga Tatera.

W pozostałych spotkaniach Koszalin wygrał z Blizą Władysławowo 78:47, a drużyna Akademia Mały Kosz przegrała 34: 54 z Blizą. Po tym turnieju na miejscu pierwszym z dwunastoma punktami jest SKS Starogard Gdański, który rozegrał już 6 spotkań. Miejsce drugie zajmuje UKS Jedynka Lębork z dziesięcioma punktami i również ma 6 spotkań za sobą. Na miejscu trzecim jest UKS 16 Koszalin, który na 4 rozegrane mecze ma 8 punktów, koszalinianki mają 329 zdobytych punktów, a tylko 83 stracone. SALOS jest na miejscu szóstym.

Przed słupszczankami ważny wyjazd do Władysławowa gdzie w najbliższą niedzielę, 3 grudnia, grać będą z Jedynką Lębork i UKS-em Bliza Władysławowo. (opr. rkh)