LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Pomorscy mistrzowie

0

Słupscy judocy kolejny raz spisali się na medal, a dokładnie na 19 medali, które wywalczyli podczas mistrzostw Pomorza w kategorii młodzików i dzieci. W zawodach, które odbyły się w miniona sobotę w Gdyni wystartowało 270. zawodników z 22. klubów polskich oraz judocy z Rosji.

Sportowcy TS Judo Gryf Słupsk zaprezentowali się rewelacyjnie i z ogromną determinacją przystępowali do swoich walk. Mimo młodego wieku prezentowali już judo na bardzo wysokim poziomie. Bardzo często kończyli swoje walki efektownymi rzutami bądź skutecznymi technikami w parterze. Podopieczni Ireny Waszkinel i Lidiusza Kaziora zdobyli 19 medali (w tym 7 złotych). Na podkreślenie zasługuje fakt, że najlepszą zawodniczką turnieju w kategorii młodzików została uznana Katarzyna Gołojuch, która w bardzo efektownym stylu wygrała wszystkie swoje walki i była bezkonkurencyjna w kategorii 50 kg. Ze zdobyciem złotego medalu w kategorii +63 kg żadnych problemów nie miała aktualna mistrzyni Polski Martyna Szaniawska.

Wśród dziewcząt w kategorii dzieci bardzo dobrze walczyły Oliwia Szycko (50 kg) oraz Weronika Urbaniak (36 kg). Obie słupszczanki, wygrywając wszystkie pojedynki przez efektowne rzuty, zaprezentowały judo na najwyższym poziomie technicznym i taktycznym. Z chłopców w grupie młodzików nie zawiódł Jakub Nieznalski (51 kg), który przy pełnym zaangażowaniu jest w stanie pokonać każdego rywala. W kategorii dzieci rewelacyjnie walczyli najlżejsi judocy ze Słupska Damian Cyrganowicz i Szymon Marciniak. Obaj dotarli do finału wygrywając walki eliminacyjne przed czasem. Finał był wewnętrzną sprawą judoków Gryfa Słupsk. Po bardzo wyrównanym pojedynku lepszym zawodnikiem okazał się Szymon Marciniak i to on triumfował w kategorii do 24 kg.

Wyniki zawodników TS Judo Gryf Słupsk.

Młodzicy

Pierwsze miejsca – Katarzyna Gołojuch (50 kg), Martyna Szaniawska (+63 kg), Jakub Nieznalski (51 kg). Drugie miejsce zajął Daniel Zając (72 kg), trzeci był Wiktor Talewski (43 kg), a na czwartym miejscu zawody ukończył Jakub Jęczewski (51 kg).

Dzieci (roczniki 2005-06)

Pierwsze miejsce wywalczyła Oliwia Szycko (50 kg). Na drugich miejscach uplasowali się Zuzanna Martyna (38 kg), Maria Musiałek (43 kg), Łukasz Bielawa (34 kg), Olgierd Kulwas (43 kg) i Andrzej Heimrath (54 kg). Na najniższym stopniu podium stanęli Paweł Wota (34 kg) i Hubert Żuk (+70 kg). Piąta była Maria Orlikowska (43 kg), a siódme miejsce zajął Karol Sobczyk (40 kg).

Dzieci (roczniki 2007-09)

Tytuły mistrzowskie przypadły Weronice Urbaniak (36 kg), Szymonowi Marciniakowi (24 kg) i Marcinowi Wójcikowi (40 kg). Drugie miejsca zajęli Hanna Chmielnicka (46 kg) i Damian Cyrganowicz (24 kg), a Jakub Martyna (31 kg) był trzeci. Na siódmych pozycjach sklasyfikowani zostali Anna Pacewicz (32 kg) i Kuba Pacewicz (31 kg), a na dziewiątych Szymon Lewicz i Michał Rutkowski (obaj 44 kg)

Zarząd Klubu dziękuje wszystkim rodzicom zawodników, którzy pomogli organizacyjne podczas wyjazdu na zawody do Gdyni.

Już w najbliższy weekend słupscy judocy walczyć będą w Grudziądzu , a Martyna Szaniawska reprezentować będzie Województwo Pomorskie na Międzynarodowym Turnieju w Słowenii.