Szczypiorniak Ustka liderem

0

I Turniej Półfinałowy Ligi Wojewódzkiej Młodziczek rocznik 2003/2004 w Piłce Ręcznej odbył się w hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku. Zwycięzcą turnieju został Szczypiorniak Ustka.

Do rywalizacji wojewódzkiej ligi młodziczek w piłce ręcznej z całego województwa pomorskiego przystąpiło czternaście zespołów podzielonych na trzy grupy półfinałowe A, B i C. Awans do finału wojewódzkiego uzyskają drużyny, które zajmą pierwsze miejsca w grupach półfinałowych z sumą punktów z dwóch turniejów. Na parkiecie hali sportowej I LO w Słupsku, gdzie rozgrywano półfinał grupy B, walczyło pięć drużyn: UKS Conrad Gdynia, UKS Szczypiorniak Gdańsk, GTPR Vistal Gdynia, SSPR Szczypiorniak Ustka oraz gospodarz MKS Słupia Słupsk.

Rywalizację turniejową rozpoczęły zespoły Szczypiorniak Ustka i Szczypiorniak Gdańsk.

Już po pięciu minutach gry na prowadzenie 4:1 wyszły ustczanki, podopieczne Zbigniewa Buczkowskiego, które z każdą kolejną minutą powiększały swoją przewagę. W drugiej dominowały już tylko one, pokonując ostatecznie imienniczki z Gdańska 14:7.

W drugim meczu gospodarz turnieju MKS Słupia Słupsk zmierzyła się z UKS-em Conrad Gdańsk. W tym spotkaniu bramki zdobywała wyłącznie Słupia, która całe spotkanie wygrała 16:2; do przerwy było 10:1. W tym miejscu należy zaznaczyć, że drużyna Pawła Ciszewskiego – Conrad Gdańsk – grała tylko siódemką zawodniczek, bez ławki rezerwowych.

Kolejny mecz pokazał, iż nie było dziełem przypadku, że ustczanki zajęły drugie miejsce w rozgrywanym przed miesiącem w Ustce Ogólnopolskim Turnieju o Puchar Bałtyku.

Szczypiorniak z Ustki wyrósł na faworyta w tej grupie. Widać, że waleczność w zespole i praca, jaką wkłada trener, przynosi efekty. Drużyna z nadmorskiego kurortu rozgromiła UKS Conrad Gdańsk 21:5, wygrała z GTPR Vistal Gdynia 14:7, a MKS Słupię Słupsk pokonała 8:5. Zwycięstwo zawodniczek z Ustki bardzo przybliża zespół do finału mistrzostw województwa pomorskiego młodziczek.

Szczypiorniak Ustka z kompletem 12 punktów przewodzi w grupie B, natomiast na miejscu drugim z dziewięcioma punktami uplasował się Szczypiorniak Gdańsk. Trochę więcej oczekiwano od gospodarza turnieju Słupi Słupsk, który turniej zakończył z jednym zwycięstwem i jednym remisem oraz dwoma porażkami. Takie wyniki dały Słupi tylko trzy punkty i czwarte miejsce.

W drużynie Szczypiorniaka Ustka najwięcej bramek strzeliły Daria Wolczyk i Kamila Kotkowska po trzynaście – oraz Gabriela Ryniak siedem. Wśród zawodniczek Słupi Słupsk dziesięć bramek na swoje konto zapisała Zuzanna Seweryn, a sześć Julia Schulz.

Drugi turniej, którego gospodarzem będzie UKS Szczypiorniak Gdańsk, odbędzie się w dniach od 4 do 5 listopada w Gdańsku.