LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Sprawni razem

0

Dzisiaj, 4 października, w Lęborku aż dziesięć pomorskich drużyn uczestniczyło w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego Szkół Specjalnych „Sprawni Razem”. W jesiennej edycji biegu wyznaczoną trasę pokonało w sumie około 60 zawodników.

Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Szkół Specjalnych „Sprawni Razem” przeprowadzono w środę, 4 października. Jesienne biegi przełajowe prowadziły leśnymi duktami w pobliżu lęborskiego stadionu miejskiego. W sportowych eliminacjach do ogólnopolskich zawodów uczestniczyli uczniowie szkół i ośrodków specjalnych z Czerska, Pelplina, Kościerzyny, Lęborka, Gdańska i Słupska.

– Pobiegniemy z podziałem na cztery kategorie dziewcząt i chłopców – zapowiadał Leszek Leciejewski, organizator zawodów. – Dziewczęta młodsze na dystansie 1200 metrów, dziewczęta starsze na 1500 metrów. Chłopcy młodsi wystartują na dystansie 2 kilometrów, a starsi pobiegną 3 kilometry.

W sportowej rywalizacji wzięło udział około 60 zawodników. Leszek Leciejewski podkreśla, że dzięki hojności miasta i powiatu organizatorzy mogli uczestników uhonorować pucharami, medalami i drobnymi upominkami.

Warunki pogodowe nie przeszkodziły biegaczom w pokonaniu wyznaczonych tras. Osoby, które zajęły pierwsze i drugie miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych będą reprezentowały województwo pomorskie na zawodach ogólnopolskich „Sprawni Razem”, które odbędą się w Łodzi. W punktacji zespołowej pierwsze miejsce zajęła drużyna z Czerska, drugie z Lęborka, a trzecie z Gdańska. (opr. rkh)