Judocy z medalami

0

Bardzo udanie rozpoczęli drugą część sezonu zawodnicy TS Judo Gryf Słupsk którzy wywalczyli 14 medali w Międzynarodowych Mistrzostwach Polskiej Federacji Sportów „Gwardia” w Bydgoszczy. Słupscy judocy intensywnie przygotowywali się w okresie wakacyjnym do kolejnych startów uczestnicząc, m. in. w zgrupowaniu w Jastrowiu.

Dwudniowe zawody miały miały bardzo silną obsadę międzynarodową. Startowało ponad 270 zawodników z Polski oraz reprezentacje Bułgarii, Niemiec, Estonii, Białorusi oraz Gruzji. Pierwszego dnia rywalizowali najmłodsi i najstarsi judocy. Na szczególne wyróżnienie zasłużył Dymitrij Janczylik (73 kg), który w efektownym stylu wywalczył złoty medal, wygrywając wszystkie walki przed czasem. Bardzo interesujący był pojedynek reprezentanta Słupska z Bułgarem. Dymitrij skutecznie wykonał akcję w parterze i założył duszenie nogami (sankaku-jime). Jego rywal był zmuszony odklepać i tym samym poddał walkę. W kategorii dzieci wyróżnił się Paweł Wota (32 kg),który pokazał już duże umiejętności wykonując bardzo efektowne rzuty i wygrywając swoje walki przed czasem.

W niedzielę rywalizowali młodzicy. Najlepiej w tej grupie zaprezentowała się Martyna Szaniawska (70 kg), która wygrała 5 walk, stosując rożne techniki i bardzo pewnie sięgając po złoty medal. Pierwsze miejsca zajęli również Katarzyna Gołojuch (48kg) i Jakub Nieznalski (46kg). Ci zawodnicy potwierdzają z każdym startem ,że ciężkie treningi przynoszą spodziewane efekty.

Wyniki zawodników TS Judo Gryf Słupsk. Wśród dzieci pierwsze miejsce zajął Paweł Wota (32 kg). Na trzecim stopniu podium stanęli Łukasz Bielawa (35 kg), Marcin Wójcik (38 kg), Olgierd Kulwas (42 kg), Weronika Urbaniak (35 kg), Oliwia Szycko (+48 kg), Hubert Żuk i Andrzej Heimrath (obaj +52 kg).

Młodzicy do swoich sukcesów dopisali pierwsze miejsca Katarzyny Gołojuch (48 kg), Martyny Szaniawskiej (70 kg) i Jakuba Nieznalskiego (46 kg) oraz trzecie miejsce Wiktora Talewskiego (42 kg).