LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Utrudniony przejazd

0

Z utrudnieniami spotkali się dzisiaj, 18 sierpnia, kierowcy przejeżdżający przez Nową Wieś Lęborską. Ograniczenia w ruchu drogowym spowodowane były pracami prowadzonymi na ulicy Polnej. W tej miejscowości także trwa przebudowa skrzyżowania oraz mostu na rzece Kisewa.

W Nowej Wsi Lęborskiej sporo się dzieje. Miejscowość przypomina wielki plac budowy. W pobliżu nowowiejskiego Gminnego Ośrodka Kultury prowadzona jest przebudowa skrzyżowania drogi wojewódzkiej 214 z drogami powiatową i gminną. Powstanie na nim rondo. Jednocześnie trwa przebudowa mostu na rzece Kisewa. Inwestycja będzie w tym roku zrealizowana. Jednak kierowcy muszą się liczyć się z utrudnieniami.

Wczoraj wystąpiłem do pani starosty i uzyskałem zgodę na zmianę organizacji ruchu drogi przy GOK-u – mówi Ryszard Wittke, wójt gminy Nowa Wieś Lęborska. – Na wniosek mieszkańców była ona jednokierunkowa, a od wczoraj – również na wniosek mieszkańców – jest ona dwukierunkowa na czas budowy. Odciąży to ulice Witosa i Kisewa.

Dzisiaj rozpoczęto też inwestycję gminną na ulicy Polnej. Wójt Ryszard Wittke precyzuje, że remont obejmie odcinek od urzędu w kierunku szkoły. Będzie kładziona nowa nawierzchnia.

Te przedsięwzięcia mają przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa na drogach oraz podniesienia estetyki miejscowości, przez którą przejeżdżają turyści zmierzający do Łeby. (opr. rkh)

Skomentuj