LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Letnie docieplanie

0

W wakacje, w najlepsze trwa termomodernizacja budynków użyteczności publicznej. Dziewięć obiektów, głównie przedszkoli i szkół, będzie docieplonych i wyposażonych

w nowoczesne instalacje grzewcze.

Włodarze Słupska wykorzystują sezon letni na przeprowadzanie remontów miejskich nieruchomości. Termomodernizacją objęte zostały obiekty oświatowe, pomocy społecznej i sportowe. Już od początku wakacji trwają prace przy pływalni SOSIR-u, a także Szkole Podstawowej nr 10. Zupełnie nowy wygląd zyskała elewacja Miejskiego Przedszkola nr 10, gdzie na jednej ze ścian pojawił się kolorowy mural. Wykonano również docieplenie stropodachu z położeniem nowego pokrycia dachowego. Budynek wyposażono w nową instalację co. Remonty rozpoczęto w dwóch innych przedszkolach przedszkolach – przy ul. Wileńskiej i Koszalińskiej.

Wśród szkół średnich nowym wyglądem cieszyć będą ogólniaki przy Szarych Szeregów i Deotymy. Niektóre inwestycję modernizacyjne zostały już zakończone, jak w przypadku Teatru Rondo czy Domu Pomocy Społecznej „Leśna Oaza”.

Magistrat ma nadzieję, że inwestycje wpłyną w przyszłości na niższe koszty utrzymania budynków miejskich. Docieplanie ścian, wymiana elementów grzewczych oraz montaż instalacji źródeł energii odnawialnej ma przyczynić się do zyskania znacznych oszczędności. (opr. rkh)

Skomentuj