LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Oszustwo na banknot

0

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ustce zatrzymali dwóch mężczyzn. Są oni podejrzani o próby dokonywania oszustw finansowych w pomorskich miejscowościach.

O podejrzanych klientach poinformował funkcjonariuszy właściciel punktu handlowego. Przestępcy trafili już do policyjnego aresztu. Grozi im do ośmiu lat więzienia.

Nowa metoda oszustów polega na tym – informuje komisarz Sebastian Cistowski, p.o. oficera prasowego KMP w Słupsku – że dokonują oni opłaty za zakupy banknotem o dużym nominale, a po otrzymaniu reszty sprawnie chowają ją do kieszeni, następnie wszczynają awanturę, że nie otrzymali całej reszty i żądają jej wydania. Policjanci ustalili, że w ten sposób zatrzymani mężczyźni próbowali już oszukać ekspedientkę w jednej z usteckich lodziarni.

Sprawcy to mieszkańcy województwa małopolskiego w wieku 37 i 50 lat. Kryminalni nie wykluczają, że mogli oni działać od dłuższego czasu na terenie kilku miejscowości. Obecnie czynności śledczych skupiają się na ustaleniu świadków tych przestępstw oraz osób pokrzywdzonych.

(opr. jwb)

Skomentuj