LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Zielona poczta

0

Właściciele budynku poczty przy ulicy Łukasiewicza w Słupsku będą musieli zmierzyć się z nietypowym problemem. Na górnych piętrach zabytkowego gmachu korzenie zapuściła dzika roślinność.

Budynek poczty znajdujący się na rogu ulic Łukasiewicza i Mikołajskiej w Słupsku należy do najciekawszych architektonicznie w całym mieście. Zabytkowa, neogotycka poczta została otwarta w 1879 roku i jest użytkowana po dziś dzień w niemal niezmienionej formie. Jednak blisko 140 lat eksploatacji budynku pozostawiło na nim ślady czasu. W tej chwili jego właściciele muszą zmierzyć się z problemem zieleni, która pojawiła się w górnych partiach zabytkowego gmachu. Dziko rosnące krzewy rzucają się w oczy, sprawiając, że budynek robi wrażenie częściowo opuszczonego. Dodatkowo ich korzenie naruszają strukturę obiektu.

Skontaktowaliśmy się z rzecznikiem prasowym Poczty Polskiej w Warszawie, jednak nie otrzymaliśmy jeszcze odpowiedzi co do zamiarów właściciela. Dopóki nie zostaną przez niego podjęte odpowiednie działania, do zieleni porastającej zabytkową pocztę będzie trzeba się przyzwyczajać.

Skomentuj