LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Yankees bez awansu

0

W hali sportowej Gimnazjum nr 4 im. Orła Białego w Słupsku odbył się Turniej Półfinałowy Mistrzostw Polski Młodzików U-14 w Koszykówce Chłopców.

Przez trzy dni Słupsk był areną zmagań młodych koszykarzy kategorii U-14, którzy walczyli o awans do finałów mistrzostw Polski. W słupskim turnieju rywalizowały MKS Piotrówka Radom, EXACT SYSTEM Śląsk Wrocław, KK Wilki Morskie Szczecin oraz gospodarze STK Czarni Yankees Słupsk. Grano systemem każdy z każdym, awans zapewniały sobie dwa najlepsze zespoły.

Słupszczanie turniej rozpoczęli bardzo obiecująco – pierwszego dnia podopieczni Roberta Kozłowicza wygrali z Wilkami Morskimi Szczecin 64:57. W drugim meczu Śląsk Wrocław wysoko, bo aż osiemnastoma punktami 84:66 pokonał drużynę z Radomia. Kolejny dzień rozgrywek przyniósł dużą niespodziankę, gospodarze Czarni Yankees Słupsk przegrali z MKS Piotrówką Radom 56:65, w kwartach było 10:11, 10:18, 20:18 i 16:18. Śląsk natomiast wygrał drugie spotkanie, tym razem z drużyną ze Szczecina 72:67, zapewniając sobie już awans do finałów.

Która z drużyn, jako druga uzyska awans, zależało od spotkań ostatniego dnia rywalizacji. W przerwie meczu ze Śląskiem Robert Jakubiak, trener STK Czarni Yankees Słupsk nie ukrywał, że jego podopieczni skomplikowali sobie sytuację porażką z teoretycznie najsłabszym rywalem. Grali dobrze w obronie, ale zawodziła skuteczność. Wierzył też, że uda się odrobić 7-punktową stratę do Śląska, który prowadził po dwóch kwartach.

Korzystny wynik meczu Czarnych Słupsk z drużyną Śląska Wrocław dawał minimalne szanse na finał gospodarzom. Niestety, przy bardzo wyrównanym spotkaniu słupszczanie przegrali jednym punktem ze Śląskiem Wrocław 62:63. W kwartach było 16:19, 14:18, 16:10 i 16:16. Porażka gospodarzy przy wygranej Wilków Morskich 75:47 z drużyną z Radomia dała młodzikom szczecińskim, jako drugiej drużynie w grupie, awans do finału mistrzostw Polski U-14.

Najlepiej rzucającymi zawodnikami w zespole STK Czarni Yankees byli: Bartosz Olechnowicz, który zdobył łącznie w całym turnieju 59 punktów, 33 punkty rzucił Cezary Jankowski, a Alan Duda 32 punkty. (opr. rkh)