Coroczne podsumowanie SOM

0

W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Słupsku przy ulicy Marii Zaborowskiej odbyło się uroczyste podsumowanie 38. Słupskiej Olimpiady Młodzieży szkół wszystkich szczebli.

W hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3 na podsumowaniu 38. Słupskiej Olimpiady Młodzieży zebrali się przedstawiciele władz miejskich na czele z zastępcą prezydenta Słupska Krystyną Danilecką-Wojewódzką i przewodniczącym Słupskiego Szkolnego Związku Sportowego. Obecni byli też dyrektorzy szkół, nauczyciele wychowania fizycznego oraz młodzież.

Gości powitała dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących Jolanta Banaszkiewicz. W swoim wystąpieniu przewodniczący Słupskiego Szkolnego Związku Sportowego Jerzy Polak i Krystyna Danilecka-Wojewódzka stwierdzili, że coraz więcej młodzieży bierze udział w sporcie szkolnym, a sport szkolny to „przedszkole” sportu wyczynowego i kuźnia przyszłych mistrzów.

Po przemówieniach oficjeli i energetycznym wystąpieniu Katarzyny Wołoszyn, absolwentki szkoły, a obecnie Akademii Muzycznej w Gdańsku, na środek sali wyszli reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 10 w Słupsku – złoci medaliści mistrzostw Polski szkół podstawowych w minikoszykówce Turnieju Energa Basket Cup.

Od wielu lat Słupski Szkolny Związek Sportowy prowadzi współzawodnictwo sportowe szkół wszystkich szczebli – od podstawowych poprzez gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne.

Przez cały rok szkolny każdego roku w ramach współzawodnictwa sportowego szkół odbywają się rozgrywki obejmujące 14 dyscyplin sportowych. Dla każdego szczebla placówek oświatowych prowadzono klasyfikację współzawodnictwa w trzech kategoriach: ogólnej oraz osobno dla dziewcząt i chłopców.

W końcu nadszedł najważniejszy moment uroczystości – ogłoszenie klasyfikacji końcowej oraz wręczenie pucharów i dyplomów. Rywalizację szkół podstawowych zdominowała Szkoła Podstawowa nr 10 w Słupsku im. Polonii, która zajęła pierwsze miejsce w punktacji generalnej oraz w klasyfikacji chłopców. Dziewczęta SP-10 zajęły drugie miejsce.

W punktacji generalnej na drugim miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 2, a na trzecim SP-3. Wśród chłopców miejsce drugie zajęła SP-4, a trzecie ex aequo SP-2 i SP-6, natomiast wśród dziewcząt pierwsza była Dwójka, a trzecia Trójka.

Współzawodnictwo szkół gimnazjalnych we wszystkich kategoriach wygrało Gimnazjum nr 6 w Słupsku. Miejsce drugie ex aequo zajęły gimnazja nr 2 i 5. Na miejscu trzecim uplasowało się Gimnazjum nr 4.

W klasyfikacji dziewcząt miejsce drugie przypadło Gimnazjum nr 2, trzecie było Gimnazjum nr 4. Wśród chłopców miejsce drugie wywalczyło Gimnazjum nr 5, a trzecie Gimnazjum nr 2.

Rywalizację szkół ponadgimnazjalnych w klasyfikacji łącznej wygrało I Liceum Ogólnokształcące w Słupsku, które zdobyło także pierwsze miejsce w kategorii dziewcząt. Miejsce drugie zajął Zespół Szkół Agrotechnicznych, natomiast chłopcy popularnego Rolniczaka – miejsce trzecie.

Na najniższym stopniu podium w kategorii ogólnej stanęli reprezentanci Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych, natomiast w kategorii dziewcząt placówka ta uplasowała się na miejscu drugim. Dziewczęta V LO zajęły trzecią lokatę.

W kategorii chłopców miejsce pierwsze zdobył Zespół Szkół Mechanicznych Logistycznych w Słupsku, na miejscu drugim uplasował się Zespół Szkół Budowlanych i Kształcenia Ustawicznego.

Podsumowując 10-miesięczną imprezę realizowaną przez Słupski Szkolny Związek Sportowy i Urząd Miasta w Słupsku, Jerzy Polak powiedział, że można być zadowolonym z popularyzacji sportu wśród dzieci i młodzieży, a uśmiechy na twarzy uczestników stojących na podium pokazują korzyści płynące z udziału w Słupskiej Olimpiadzie Młodzieży.

Pomiędzy dekoracjami zwycięzców swoją pasję zaprezentowali młodzi artyści tańca towarzyskiego oraz Teatru Tańca Enza.