LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Świat tuningowanych aut

1

W najbliższą niedzielę, 11 czerwca, na lęborskim placu Pokoju spotkają się miłośnicy samochodów tuningowanych z całej Polski. Mieszkańcy miasta będą mogli obejrzeć unikatowe pojazdy – modyfikowane zarówno pod względem mechanicznym, jak i wizualnym.

Pierwszy raz w centrum miasta będzie można zobaczyć tuningowane samochody oraz porozmawiać z pasjonatami motoryzacji. W porównaniu do ubiegłorocznej edycji wydarzenia podczas tego organizowanego w najbliższą niedzielę, 11 czerwca, miłośnicy aut spotkają się w większej, bo ponad 100-osobowej grupie oraz nowej lokalizacji, czyli na lęborskim placu Pokoju. Krzysztof Bigus, organizator zlotu „Static Stance” zapowiada udział właścicieli aut z województw kujawsko-pomorskiego, zachodniopomorskiego, mazowieckiego, a nawet śląskiego. Oczywiście, będą też samochody z naszego województwa. – Tak naprawdę – jak mówi organizator – to większość tych aut stoi niemal cały rok w garażach. Ich właściciele wyjeżdżają na dwie-trzy imprezy w ciągu roku tylko po to, żeby się pokazać.

Na uczestników zlotu czekają konkursy z nagrodami. Krzysztof Bigus zapewnia, że będzie na co popatrzyć. Impreza przygotowywana jest dla fanów motoryzacji w każdym wieku. Nie zabraknie też atrakcji dla dzieci.

Czterokołowe cacka – według ich posiadaczy – są wyjątkowe. Dostosowanie modelu samochodu do wyobrażeń właściciela pojazdu nie jest proste. Dla osób zajmujących się tuningiem to niemałe wyzwanie połączone z przyjemnym spędzaniem wolnego czasu. Krzysztof Bigus przyznaje, że ma już trzydzieści parę lat, a przy samochodach – o ile dobrze pamięta – siedzi od dziesiątego roku życia.

Rozpoczęcie motoryzacyjnego zlotu zaplanowano na godzinę 10. (opr. rkh)

Dyskusja1 komentarz

Skomentuj