O puchar Drzewniaka

0

W hali sportowej popularnego Drzewniaka – czyli Zespołu Szkół Technicznych w Słupsku – odbył się II Wiosenny Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt Klas Gimnazjalnych o Puchar Dyrektora Drzewniaka.

Na zaproszenie Zespołu Szkół Technicznych odpowiedziały gimnazja nr 2 i 4 ze Słupska oraz z Dębnicy Kaszubskiej, Łubna i Barcina. Turniej był sprawdzianem nie tylko umiejętności gry w piłkę siatkową, ale również okazją dla kończących szkołę gimnazjalistów do zapoznania się z bazą szkoły i kierunkami kształcenia. Katarzyna Koch, organizator turnieju w ZST Słupsk podkreśla, że ten turniej rozgrywany jest każdego roku. Zapraszane są gimnazjalne drużyny siatkarskie, ponieważ ta szkoła chlubi się tradycjami i sukcesami w tej dyscyplinie sportu.

Zgodnie z regulaminem drużyna mogła mieć w swoim składzie sześć zawodniczek i tyle samo rezerwowych. Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym”. Grano do dwóch wygranych setów: za zwycięstwo 2:0 drużyna otrzymywała 3 punkty, za zwycięstwo 2:1 – 2 punkty, za porażkę 1:2 – 1 punkt, a za porażkę 0:2 – 0 punktów. W przypadku remisu w setach 1:1 o zwycięstwie decydował tie-break grany do 15 punktów.

Katarzyna Koch miała swoich faworytów, ale boisko zweryfikowało wszystkie przewidywania. Poziom wszystkich meczów pod względem sportowym był bardzo wyrównany. Ostatecznie rywalizację wygrało gimnazjum z Barcina, które straciło tylko trzy sety w całym turnieju i zdobyło tym samym Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Technicznych w Słupsku. Pozostałe miejsca, według kolejności, zajęły Gimnazjum z Damnicy, Gimnazjum z Dębnicy Kaszubskiej, a dopiero czwarte – faworyt turnieju – Gimnazjum nr 2 ze Słupska. Na miejscu piątym uplasowało się Gimnazjum Nr 4, a na szóstym Gimnazjum z Łubna. Dzięki sponsorom wspierającym sport szkolny, wszystkie drużyny otrzymały nagrody zespołowe i indywidualne. (opr. rkh)