Mistrz Polski z Dziesiątki

0

W dniach od 1 do 4 czerwca 2017 r. w Gdyni odbyły się finały krajowe Ogólnopolskiego Turnieju Igrzysk Młodzieży Szkolnej Energa Basket Cup. W Turnieju wzięło udział 16 drużyn – mistrzowie województw. Pomorskie reprezentowała drużyna chłopców ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 10 im. Polonii w Słupsku.

Słupską drużynę los przydzielił do grupy II, w której znalazły się także zespoły SP nr 5 Gniezno, SP nr 14 Przemyśl i PSP nr 1 Prudnik. 2 czerwca słupszczanie rozegrali 3 mecze, wszystkie trzy wygrywając – z SP nr 14 Przemyśl 50:31, z SP nr 5 Gniezno – 51:37 i z PSP nr 1 Prudnik 66:20. Drużyna SP nr 10 Słupsk wyszła ze swojej grupy na 1 miejscu

Kolejnego dnia młodzi koszykarze SP-10 rozegrali dwa mecze. Najpierw pokonali SP nr 9 z Białej Podlaskiej 49:35, a następnie zwyciężyli w spotkaniu z SP nr 344 Warszawa 48:32. Finał zawodów wyznaczono na 4 czerwca. W starciu o tytuł mistrza Polski w minikoszykówce drużyna SP nr 10 wygrała z drużyną SP 3 Nidzica 41:25.

MVP turnieju został Alan Duda (SP-10 Słupsk), a w najlepszej piątce (All Stars) znaleźli się także jego koledzy Kacper Kozłowicz i Michał Oleksy.

Mistrzowskiej drużyna chłopców SP-10, trenowana przez Roberta Kozłowicza, występowała w następującym składzie: Eryk Adamiec, Mateusz Biernacki, Alan Drożdż, Alan Duda, Damian Gasperowicz, Filip Giec, Tobiasz Ginda, Adam Kalinowski, Kacper Kozłowicz, Michał Oleksy, Krzysztof Pisarek i Patryk Szumski. (opr. rkh)