LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONÓW SŁUPSKIEGO I LĘBORSKIEGO

Kwalifikacyjne minimum

0

Weronika Hallmann wystartowała w Głównych Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców w Lublinie. Pływaczka UKS „Jedynka” Meyn Solex Lębork zdobyła dwa srebrne i jeden brązowy medal w kategorii seniorek. To jednak nie jedyny jej sukces.

W czterodniowych Głównych Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców w Lublinie uczestniczyła również reprezentacja UKS „Jedynki” Solex Lębork. W zawodach wystartowało 697 zawodników z 139 klubów. Weronika Hallmann zdobyła dwa srebrne i jeden brązowy medal w kategorii seniorek.

Dystans 50 metrów stylem klasycznym przepłynęła w czasie 0:31,71s, wypełniając minimum kwalifikacyjne Polskiego Związku Pływackiego na zbliżające się Mistrzostwa Europy Juniorów w Izraelu i Mistrzostwa Świata Juniorów w USA. W popołudniowym finale zajęła drugie miejsce i poprawiając swój czas. Natomiast brązowy medal uzyskała na dystansie 200 metrów stylem klasycznym wynikiem 2:31,41 s. W ostatnim dniu mistrzostw wywalczyła trzeci medal – srebrny na dystansie 100 metrów stylem klasycznym.

Szkoleniowiec zawodniczki Dariusz Gromulski stwierdził, że Weronika wspięła się na szczyt swoich aktualnych możliwości. Jest dumny, że w nagrodę za wykonaną ciężką pracę pojedzie do Netanji i Indianapolis. (opr. rkh)